6 míst, kam doporučujeme si zajít po škole na kávu – 2. část

26. 11. 2021 | | Studentský život Bistro café Laskavá, kavárna

Druhý díl tipů na posezení kousek od školy je tady. Na kávě, která dodá sílu někdy i na celý den si můžete pochutnat v řadě kaváren, cukráren i bister, které se nacházejí jen pár kroků od Vysoké školy ekonomické (VŠE). Pokračujte ve čtení a zjistíte, kam si členové redakce před, po nebo mezi přednáškami chodí odpočinout nejraději.

Cukrárna Alchymista

Tip na tuhle cukrárnu/kavárnu kousek od stadionu fotbalové Sparty ocení zejména studenti ubytovaní na Rooseveltově koleji, kteří ji mají jen pár minut pěšky, ostatním doporučujeme se projet. Podnik jde zcela proti proudu skandinávského minimalismu, namísto toho vás čeká atmosféra zakleté zahrady s výraznými zemitými barvami, polstrovanými křesílky a spoustou rostlin i botanických nákresů. Taky tu pečou několik druhů chuťově i vizuálně dokonalých dortů, takže na rozhodnutí dát si jenom kávu tentokrát zapomeňte. Návštěvy Alchymisty určitě nebudete litovat.

Café Truhlárna

Pokud se zrovna pohybujete kolem Václavského náměstí a chcete si na chvilku odpočinout od ruchu velkoměsta, doporučujeme navštívit Café Truhlárna. Najdete ji přímo ve Františkánské zahradě ve zrekonstruovaném objektu bývalé františkánské truhlárny. Kávu a cappuccino tu mají výborné, stejně jako čerstvé buchty. Venkovní zahrádka funguje i v zimě a otevřeno mají každý den do osmi hodin.

Bistro Café Laskavá

Dvě zastávky od školy, pár kroků od  Náměstí míru, nabízejí nejen skvělou kávu, ale především delikátní snídaně. Určitě počítejte, že si za tento luxus připlatíte. Co je ale víc, než si po náročném ranním testu odpočinout na místě, kde budete cítit péči a pohodu nad lahodnou a navíc vydatnou snídaní. Prostředí zpříjemňují žárovkami osvícené zděné prostory doplněné o dřevěné doplňky a lavice s polštářky.

Coffee break and cake

V jednoduchosti je krása i chuť. Malinkaté prostory se čtyřmi židlemi na sezení se pyšní chutnou kávou, kterou vám milá a usměvavá obsluha ráda připraví na místě nebo i s sebou. Pakliže jste ve škole a máte zrovna chvilku volného času, na Husinecké 2 si pod stěnou plnou obrázků můžete posedět s hrnkem voňavé kávy nebo celou řadou jiných horkých i studených nápojů z nabídky.

VinCaffé

Nápad skombinovat víno a kávu na studenty vysoce frekventovaném místě můžete obdivovat doslova a do písmene jen pár kroků od školy. Ať už máte chuť na ranní kávu na probrání nebo večerní víno na ukolébání, VinCaffé vaše touhy vždy uspokojí. Vedle toho si můžete dopřát jednu z jejich skvělých domácích (opravdu domácích) limonád nebo i něco menšího k zakousnutí. Například jejich brownies opravdu chcete ochutnat.

Signor bistro

V krásných světlých interiérech Signor bistra se nad svým šálkem kávy budete cítit vznešeněji než kdy jindy. Pakliže si libujete v odměňování své maličkosti v úspěších i pádech, výjimečný pocit klidu vám vdechnou příjemné a klidné prostory tohoto bistra.  Kousek od zastávky Lipanská si tak můžete pochutnat na jemné kávě nebo na nejen na pohled delikátních pokrmech snídaňového, obědového i svačinového typu.

Foto: Facebook Bistro•Cafē•Laskavá

Mohlo by vás zajímat: