Absolventky VŠE patří opět mezi TOP ženy Česka

23. 1. 2019 | | Zprávy ze školy

Čtrnáctý ročník ankety TOP ženy Česka vyhlásil výsledky a prokázal, že absolventky Vysoké školy ekonomické se ve světě byznysu a veřejném prostoru neztratí. V kategorii TOP manažerka se na prvním místě umístila absolventka Fakulty mezinárodních vztahů Daniela Pešková, která momentálně zastává funkci členky představenstva České spořitelny. Ve stejné kategorii se na třetím místě umístila také absolventka programu MBA Jaroslava Rezlerová, která momentálně pracuje na pozici generální ředitelky ManpowerGroup pro Českou a Slovenskou republiku. Mezi dalšími oceněnými ve stejné kategorii byla např. absolventka VŠE Kateřina Jirásková působící jako finanční ředitelka skupiny PPF.

V kategorii TOP podnikatelka se na prvním místě umístila Simona Kijonková, zakladatelka společnosti Zásilkovna a absolventka Fakulty podnikohospodářské. Další oceněnou byla i Andrea Ferancová Bartoňová, spoluzakladatelka investičního fondu ESPIRA Investments a absolventka VŠE a Harvardu.

Do síně slávy byla uvedena Taťána le Moigne, ředitelka Google Česká republika, která je také jednou z našich nejslavnějších absolventek.

V kategorii TOP veřejná sféra uspěla rektorka Hana Machková či absolventka VŠE a ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba.

Patronkou ankety pro letošní rok byla Michaela Bakala, spojená např. s programem Scholarship zaštiťovaný nadací manželů Bakalových.  Anketu vyhlašuje mediální dům Economia, vydavatel například Hospodářských novin.

Mohlo by vás zajímat: