Advanto: Revoluce ve vyplácení mezd, nově po každém týdnu

20. 10. 2020 | | Studentský život Martin Fortelný, CEO startupu Advanto

Klasický systém vyplácení výplat jednou za měsíc způsobuje mnoha lidem čas od času nemalé potíže. Zejména pak ve chvíli, když se objeví nečekané výdaje. Absolventi Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické (FPH VŠE) Martin Fortelný a Jan Kölbl přišli s nápadem vyplácení mzdy zaměstnanci již po odpracované směně. Tak vznikl „mzdový bankomat“, který se časem vyvinul v startup Advanto.

CEO společnosti Advanto Martin Fortelný vysvětluje, že systém měsíčních a týdenních výplat selhává. Stále více významných nadnárodních korporací přechází ze systému výplat jednou měsíčně na systém jejich vyplácení kdykoliv zaměstnanec chce. Na nový systém již přešel například i největší světový privátní zaměstnavatel Walmart.

„Právě selhání měsíčních výplat pociťuje ČR velmi silně – stačí se podívat kolem sebe a ačkoliv se o tématu chce málokdo bavit, možná i polovina vašich známých a přátel má zkušenosti s řešením akutního nedostatku financí nějakou formou půjčky. Přitom by často stačilo si vzít část výplaty dříve,“ míní Fortelný. Se svým kolegou Janem Kölblem, se kterým se poznali během studia mezinárodního programu CEMS, proto začali s vývojem prototypu aplikace „mzdový bankomat“.

Cesta k založení startupu

„Advanto jsme založili v únoru 2020 a vše jsme si museli odpracovat sami, ačkoliv se nám dostávalo velké podpory od rodiny a přátel. Později jsme potkali naše investory, kteří se ukázali nejen jako finanční podpora naší mise, ale také jako velká studnice know-how,“ vysvětluje Fortelný. Uvádí přitom zejména bývalého manažéra skupiny PPF, zakladatele společnosti Zonky a bývalého co-CEO projektu Mutumutu Davida Bystrzyckeho, který jim pomohl celý nápad manažersky rozpohybovat.

Jako bývalí studenti FPH vidí spoustu souvislostí mezi studiem na VŠE a oborem ve kterém podnikají. „Nekreslíme na denní bázi GE portfolio matice, ale koncept máme uložený v hlavě a při řešení problémů podobné koncepty často hladce vplynou do debaty. Jen tomu nedáváme tak hezké názvy jako to dělají business školy. Nikde jinde tyto znalosti nezískáme, proto bylo studium na VŠE velmi přínosné,“ tvrdí Martin Fortelný.

Řada výhod pro zaměstnance i zaměstnavatele

Advanto se svým řešením snaží pomáhat v první řadě zaměstnancům, kteří mají možnost lépe si naplánovat osobní finance. Jejich cílem je zredukovat potřebu rychlých peněz a zadlužování se z důvodu drahých půjček. Dle statistik uvedených na webových stránkách Advanta až 49 procent Čechů žije tzv. od výplaty k výplatě a celých 60 procent nemá na to uhradit nečekané výdaje o částce 10 800 korun.

Zaměstnavatelům by aplikace měla ulehčit vyplacení záloh na mzdy a ušetřit výdaje na nábor a fluktuaci. Zaměstnavatelé za službu nic neplatí ani neúvěrují zaměstnance, hradí se pouze transakční poplatek přibližně 10 korun za převedení výplaty na osobní účet pracovníka. „Máme vizi toho, že pomůžeme všem zaměstnancům dosáhnout finančního zdraví. Je to dlouhá cesta a mzdový bankomat je jedním z nástrojů, které nyní zaměstnavatelům nabízíme,“ dodává Fortelný.

Aplikaci již v praxi vyzkoušely společnosti jako nezisková organizace Člověk v tísni nebo dodavatelská firma DoDo. Obě mají prozatím s Advantem pozitivní zkušenosti. „Naši kurýři odvádějí denně skvělou práci a my rádi hledáme další způsoby, jak jim jejich píli oplatit. Přijde nám jedině fér, aby měli ke svým odpracovaným penězům přístup okamžitě, kdykoli potřebují,“ míní ředitelka firmy DoDo Viera Slota Gecková.

Foto: archiv Martina Fortelného

Mohlo by vás zajímat: