AEGEE-Praha se představuje…

22. 11. 2002 | | Nezařazené

V rámci programu Erasmus Action Week na VŠE se ve středu 23. října 2002 konala prezentace studentské organizace AEGEE. Přibližně 25 zájemců z řad studentů se zde od prezidentky AEGEE-Praha Evy Benčákové dozvěděli nejen o tom, co je AEGEE, jakou má strukturu, jak funguje, ale především jaké jsou jeho aktivity, jaké pořádá akce a spoustu zajímavých a užitečných informací.

V rámci programu Erasmus Action Week na VŠE se ve středu 23. října 2002 konala od 9.15 v klubu knihovny prezentace studentské organizace AEGEE. Ani poměrně časná hodina neodradila přibližně 25 zájemců z řad studentů od účasti na ní. Myslím si, že rozhodně nelitovali, že se této akce zúčastnili, neboť se zde od naší prezidentky (rozuměj prezidentky AEGEE-Praha) Evy Benčákové dozvěděli nejen o tom, co je AEGEE, jakou má strukturu, jak funguje, ale především jaké jsou jeho aktivity, jaké pořádá akce a spoustu zajímavých a užitečných informací.

Hlavním tématem byly letní univerzity – Summer Universities, což jsou dvoutýdenní pobyty členů AEGEE v zahraničí s cílem poznávání místních kultur, studentského života v cizích zemích, rozšiřování jazykových znalostí a hlavně seznámení se se studenty z celé Evropy. Letní univerzity se konají každý rok, zhruba od poloviny června do konce září. Pořádají je lokální antény (pobočky) AEGEE v celé Evropě. Rovněž naše anténa AEGEE-Praha pořádá, tradičně prvních čtrnáct dní v červenci, letní univerzitu.

Mezi aktivity AEGEE, jak se účastníci této prezentace také dozvěděli, však nepatří jen pořádání letních univerzit. V průběhu celého školního roku se konají různé konference, Evropské školy, regionální meetingy, výměnné pobyty a další akce. Například AEGEE-Praha pořádá každoročně v březnu Studentský ples.

Pokud jste se naší prezentace nezúčastnili a rádi byste se o AEGEE dozvěděli více, či dokonce uvažujete stát se členem AEGEE-Praha, neváhejte a mrkněte se na naše internetové stránky http://www.aegee-praha.cz/, kde najdete i kalendář akcí pořádaných jednotlivými anténami, nebo na evropské stránky http://www.aegee.org/. Můžete se přijít podívat i na naši schůzku, která se koná pravidelně každou středu od 19.30 v učebně č. 113 ve Staré budově VŠE. Zde se dozvíte vše, co vás zajímá, ti aktivnější z vás i jak se vy sami můžete podílet na činnosti AEGEE-Praha.

Členství v AEGEE není jen pro studenty VŠE, ale je určeno pro všechny studenty vysokých škol, takže na našich schůzkách můžete potkat i studenty z Univerzity Karlovy, ČVUT či Policejní akademie. Přijďte se o tom přesvědčit. Rádi vás uvidíme!

Mohlo by vás zajímat: