Akademické mistrovství v běhu na lyžích: VŠE má vicemistryni

29. 1. 2022 | | Sport, Zprávy ze školy Fotografie části reprezentačního týmu VŠE

Mezi 17. a 20. lednem se v Novém Městě na Moravě konal další ročník Akademického mistrovství České republiky v běhu na lyžích. Sportovní akce se zúčastnili závodníci ze 12 českých vysokých škol, mezi kterými nechyběla ani naše alma mater. Závod dopadl pro Vysokou školu ekonomickou (VŠE) velmi úspěšně, odvezla si bronz ze smíšených štafet (Žížala, Svobodová, Vašátko) a stříbro v klasice (Svobodová).  V rámci štafet VŠE prokázala, že mezi jejími studenty není o sportovce nouze, na start jako jediná vyslala hned dva studentské týmy. Ekonomku reprezentovalo 7 studentů ve složení Josef Žížala, Eliška Svobodová, Marek Vašátko, Martin Palla, Hana Trojanová, Jindřich Slunečko a Lucie Krámská.

Sportovní klání bylo odstartováno úterními individuálními starty. Z žen, které běžely 5 km volným stylem, se z našich nejlépe umístila Eliška Svobodová na 8. místě, na 10. místě ji následovala Hana Trojanová a žižkovskou trojici uzavřela 16. Lucie Krámská. V Individuálních závodech mužů na 9,3 km se z řad ekonomů nejlépe umístil na 9. příčce Marek Vašátko, o dvě místa pod ním Josef Žížala, 13. byl Martin Palla a mužskou reprezentaci VŠE zavřel Jindřich Slunečko svým 24. místem.

Po úvodním rozehřátí se VŠE začalo ve středu o poznání lépe dařit. Mezi konkurencí 9 univerzitních týmů, ze který jen pěti se podařilo úspěšně závod dokončit, VŠE ukořistila 3. a 5. místo. Bronzová štafeta ve složení Josef Žížala, Eliška Svobodová a Marek Vašátko závod dojela za 37:31.8. Druhý tým ve složení Martin Palla, Hana Trojanová a Jindřich Slunečko finišoval s časem 45:25.6.

Zleva: Josef Žížala, Marek Vašátko, Jindřich Slunečko, Martin Palla a Eliška Svobodová

Akademické mistrovství bylo uzavřeno čtvrtečním hromadným startem, ve kterém ženy běžely 9,3 km a muži 18,6 km. Z řad studentů VŠE se nejlépe umístila Eliška Svobodová, která si s časem 37:08.5 zajistila stříbrnou medaili a stala se tak vicemistryní akademického klání. Našim mužům se už tak dobře nedařilo. „Podmínky nebyly nejlepší. Lepilo se to a smekalo. V kopci mi to podsmeklo, zlomil jsem lyži a byl jsem venku už v prvním kole,“ popsal závodní útrapy Marek Vašátko.

Neopomněl ovšem vyzdvihnout výkony Jindřicha Slunečka a Elišky Svobodové, kteří jako jediní objeli a dokončili všechny závody, kvalitní konkurenci ostatních akademických týmů i výbornou atmosféru závodu. „Všichni jsme si sedli. Mazali jsme spolu, trénovali jsme spolu a pak se šlo na pivko,“ uvedl s úsměvem.

Foto: Marek Vašátko

Mohlo by vás zajímat: