Akademiky-sportovce přivítá začátkem května Olomouc

1. 4. 2005 | | Sport

Pod hlavičkou Akademických her se již počtvrté koná velká část akademických mistrovství České republiky. Vysokoškolské sportovce přivítá první květnový týden (1.–7. 5.) Olomouc, pořadatelem Akademických her je Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého. Oproti loňsku, kdy se hry konaly v Praze sice ubylo deset sportů, i tak je na programu dvacet jedna sportovních odvětví.

Pod hlavičkou Akademických her se již počtvrté koná velká část akademických mistrovství České republiky.

Vysokoškolské sportovce přivítá první květnový týden (1.–7. 5.) Olomouc, pořadatelem Akademických her je Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého.

Oproti loňsku, kdy se hry konaly v Praze sice ubylo deset sportů, i tak je na programu dvacet jedna sportovních odvětví: aerobik, atletika, badminton, basketbal, florbal, futsal, házená, judo, karate, kuželky, lukostřelba, orientační běh, plavání, ploutvové plavání, softbal, sportovní gymnastika, tenis, vodní pólo, vodní slalom a volejbal. Pořadatel hradí pouze ubytování a snídani, ostatní náklady nese závodník, případně škola.

Přihlašování již probíhá on-line přes internetové stránky her http://www.cah2005.com a končí 18. dubna. Na webu jsou i další potřebné informace jako datum, místo a časový rozpis jednotlivých soutěží. Všechny sportovce podle propozicí „musí přihlašovat katedry TV“. Platí to nejen pro kolektivní, ale i pro individuální sporty. „Loni se stalo, že na některý sport přišlo z jedné školy více závodníků,“ vysvětluje Iva Dostálová z organizačního výboru her. „Všichni ale startovat nemohli.“ Dále ale připouští, že přihlašování přes katedry může působit komplikace. Nicméně trvá na tom, že „katedra by o startu sportovce vědět měla“.

Jak se k situaci staví Centrum tělesné výchovy a sportu VŠE, se nám nepodařilo zjistit. Počty startujících v individuálních sportech jsou ale podle stránek her omezeny pouze u aerobiku (6–8 z jedné školy) a plavání (orientační limity). Navíc je velký počet startujících z jedné školy výjimečný, není třeba se obávat nepřijetí většího množství přihlášek.

Mohlo by vás zajímat: