Akce na příští týden: Debata se Stropnickým a uzávěrka přihlášek na Erasmus

27. 2. 2017 | | Zprávy ze školy Erasmus - slider

Hledání nejlepšího startupu, přednášky o citování, deadline přihlášek na Erasmus i na CEMS nebo největší republikový karneval – to všechno přinese příští týden.

Pondělí 27. února

Už máte dost teorie a chcete si zkusit podnikání v praxi? Podnikatelský akcelerátor xPORT, pořádá akci s názvem Rozjeďte svůj startup s VŠE. Na programu bude seznámení s inkubátorem, příběh čtyř úspěšných starupů a nakonec i návod, jak se krok za krokem stát členem xPORTu. Akce se koná od 19:45 v RB 209.

Jaké by měly být  kompetence absolventů programu Arts management, aby uspěli na trhu práce – na toto téma připravila diskuzi Fakulta podnikohospodářská prostřednictvím Centra digitální transformaceWorkshop „Analýza klíčových kompetencí – požadavky trhu práce“ se dotkne charakteristik trhu a požadovaných výstupů absolventů od 19:30  v RB 436. Zájemci musí vyplnit nezávaznou registraci.

Od pondělí 27. února až do 10. března probíhá výstava fotografií ze studentské soutěže Centra asijských studií „Asie tradiční/moderní“. Vybrané fotografie budou vystaveny v prostorách atria Rajské budovy na Žižkově. Hlavním partnerem akce je Velvyslanectví Čínské lidové republiky v České republice. Výstava navazuje na loňskou výstavu „Čína ne/známá“, kterou pořádala Čínská studia při Fakultě mezinárodních vztahů. Více informací  ZDE.

Kromě všech akcí je ode dneška v prodeji nový iList!

Úterý 28. února

Láká vás studium v krajích zaslíbených? V úterý je poslední den, kdy můžete podat přihlášku na semestrální výměnný pobyt. Deadline je v 15:00.  Nestačí pouhé online podání přihlášky v InSISu. Přihlášku musíte vytisknout a spolu s motivační dopisem a životopisem donést na Oddělení zahraničních styků v pátém patře Rajské budovy. Více informací ZDE.

S uzávěrkami nekončíme. Také je poslední možnost přihlásit se na CEMS, dvojjazyčný magisterský program.

Knihovna na Žižkově láká mladé ekonomy na seminář, kde se dozvíte, jak využívat její služby co nejefektivněji, jak se rychle zorientovat v Souborném katalogu a nalézt to, co hledáte. Zjistíte také, na jak dlouho je možné si knihu vypůjčit. Seminář Úvod do knihovny se koná od 9:15 v Klubu knihovny na Žižkově.

Dnešní doba si žádá výsledky, zisky a čísla. O tom, zda s technologickým pokrokem roste bohatství lidstva, anebo naopak přichází o to nejcennější, co má, budou v rámci cyklu Face to Face diskutovat Matěj Stropnický, předseda Strany zelených, a Dominik Stroukal, předseda institutu Ludwig von Mises. Moderátorem diskuze je Lukáš Kovanda, hlavní ekonom finanční skupiny Cyrrus. Debata se uskuteční od 19:40 v NB A.

Pro ty, kteří ekologii neocení, má Click it připravenou svoji první přednášku letního semestru. Hostem bude Roman Dušek ze společnosti Seznam.cz, jehož stotřiceti členný tým má v Seznamu na starosti vývoj vyhledávače. Na přednášce se od něj posluchači dozví, jaká je budoucnost Seznamu – jednoho ze světových unikátů mezi vyhledávači – na kterém proběhne 15 milionů hledání denně. Akce proběhne od 19:45 v posluchárně RB 101.

Středa 1. března

Psaní seminárních a diplomových prácí čeká každého vysokoškolského studenta. Jak správně citovat se dozvíte na semináři pořádaném knihovnou. Osvojíte si také různé styly citací v textu. Kromě toho bude představen citační software Zotero. Seminář se koná od 14:30 v Klubu knihovny na Žižkově.
 

Čtvrtek 2. března

xPORT VŠE Bussiness Accelerator pořádá Demo Day. Šest nejlepších týmů z inkubačního a akceleračního programu představí hostům své projekty. Účastníci se mohou těšit na energy tyčinky ze cvrčí mouky SENS Food, Crowholding, Smart Benefits, inzertní aplikaci pro ojeté vozy Vehiklo i online realitu Zendoro. Akce se uskuteční v prostorách xPORT VŠE na Jarově. Registrace začínají v 15:30. Je nutné se předem registrovat za pomoci následujícího formuláře.

V Kongresovém centru v Praze se to bude rojit maskami. Proběhne 48. ročník KaCheKRanu. V průběhu večera zahraje Mydy Rabycad.

Tento týden se v hotelu Diplomat v Dejvicích uskuteční také Career DAYS. Těšit se můžete na 35 mezinárodních firem, 8 start-upů a 4 neziskové organizace. Připraveni jsou také poradci z HR, kteří vám poradí s vaším životopisem nebo LinkedInem. Registrovat se můžete zde. Akce je dvoudenní.

Mohlo by vás zajímat: