Akce na tento týden: Naučte se efektivně vyhledávat informace a nepropásněte Šanci

13. 3. 2016 | | Studentský život, Zprávy ze školy 13-05_Titulka-853x1024-853x1024

I tento týden bude na ekonomce živo. Od Petera Sasína se dozvíte, že dosavadní zdánlivé neúspěchy jsou  zamaskované úspěchy. V úterý a ve středu budete mít příležitost se setkat s významnými společnostmi na veletrhu pracovních příležitostí Šance. Alice Machová vás seznámí se změnami ohledně vykazování výnosů. Ve čtvrtek zájemce o zahraniční studijní pobyt čeká test z cizího jazyka.

PONDĚLÍ

Neúspěch neexistuje, existují jen příliš malé sny, tento název nese přednáška Cestou úspěšných, kterou pořádá Cash flow klub. Dozvíte se například, jak na povědomé úrovni používáte svou mysl, co je to Princip Dokonalého Leča či kdo je to Energetický upír a jak se ho zbavit. Večerem provází Peter Sasín, který trénuje lidi z byznysu, umění i vrcholových sportovců. Z kapacitních důvodů je nutná registrace zde.

ÚTERÝ

V tento den začíná tradiční Veletrh pracovních příležitostí Šance. Dostavte se do prvního a druhého patra Rajské budovy a využijte příležitosti dozvědět se něco více o firmách jako je Philip Morris ČR, Alza, Dell. Nově se můžete těšit na značku NYX, kterou naleznete na stánku L´ORÉAL.

Klub přátel účetnictví přichystal přednášku Jak nově na výnosy. Dozvíte o nově vydaném účetním standardu IFRS 15, který změní vykazování výnosů. Vše podstatné se dozvíte o d inženýrky Alice Machové, výkonné ředitelka EY a odbornice v oblasti mezinárodních a amerických účetních standardů. Zájemci se mohou dostavit do RB 209 v 19.45.

Pokud máte chuť na kulturní zážitek, Filmový klub pro vás tento týden připravil promítání oskarového filmu ,, Saulův syn“ v režii Lászlóa Nemesa . Jedná se o historický thriller, který mění způsob zobrazení holocaustu a upírá divákovi bezpečný odstup od tématu. Film se bude promítat v Likešově aule od 19:45. Registrovat se můžete zde.

STŘEDA

Klub investorů pořádá přednášku na téma Miliardový potenciál lokálních firem. Večerem provede Michal Tománek, investiční ředitel v KKVG a. s. Přednáška se uskuteční od 19.40 v učebně RB 209.

Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti pořádá přednášku Inovace – způsob, jak vymyslet nové služby, kterou povede Marek Hornych, šéf inovací z Air Bank. Budete si moc vyzkoušet, jak při uvádění nové služby na trh postupovat a na co se zaměřit. Přednáška se koná od 18:00 v NB 474.

Chcete se naučit rychle a efektivně vyhledávat informace k určitému tématu? Dostavte se na seminář ,, Strategie úspěšného vyhledávání informací“ od 9.15 do Klubu knihovny.

ČTVRTEK

Podali jste přihlášku na zahraniční pobyt a dostali jste se do výběrového řízení? V tom případě vás čekají testy z cizího jazyka, které se budou psát v RB 101 a Vencovského aule. Anglický jazyk bude testová od 14.30. Od 16.00 přijdou na řadu další jazyky (němčiny, francouzština či španělština). S sebou si přineste ID kartu nebo jiný průkaz totožnosti, a psací potřeby k vyplňování archu. Zkouška potrvá 60 minut spolu s organizačními záležitostmi. Jmenný rozpis uchazečů bude zveřejněn na stránkách Oddělení zahraničních styků.

ČTĚTE TAKÉ:

Jaká je vaše ŠANCE na trhu práce? To zjistíte na veletrhu

Líbí se mi způsob vysvětlování od Holmana, říká zakladatel webu Ekospace.cz

Kvůli opravě SB se přesune výuka některých kurzů. Dotknou se změny i vás?

Mohlo by vás zajímat: