Akce na tento týden: podnikání, oslavy 17.listopadu, či efektivní trénink mozku

14. 11. 2016 | | Studentský život Jan Weber

Tento týden je plný akcí, ať už na akademické půdě, tak i po celé Praze. Těšit se můžete na dobré rady pro začátky podnikání, dozvíte se také, jak podpořit svůj mozek k větší produktivitě a akceschopnosti. Ve druhé polovině týdne je na pražském Albertově pořádáno uctění památky Dne boje za svobodu a demokracii.

Pondělí 14. 11. 2016

Jak se naučit pracovat s citačním softwarem Zotero, aby efektivně zapadl do vašeho způsobu práce s odbornou literaturou? To se zájemci dozví ve 14.30 v klubu knihovny ve staré budově.

Unie studentů VŠE pořádá přednášku „Chcete začít podnikat, ale nevíte, jak na to?“ Tři úspěšní absolventi, kteří rozjeli vlastní podnikání v různorodých oblastech, se podělí o své zkušenosti s posluchači od 19.30 v RB 209.

Cashflow klub VŠE pozval na pondělní večer hosta Petra Ludwiga, který prozradí, jak najít to nejlepší v sobě a posunout se tak blíže své osobní vizi. Přednáška bude probíhat v místnosti RB 101 od 19.30.

Orchestr Vysoké školy ekonomické pořádá koncert od 20.00 ve Vencovského aule.

Úterý 15. 11. 2016

Institut energetické ekonomie Fakulty financí a účetnictví pořádá přednášku na téma: „Otevřené trhy v energetice a jejich nepřátelé“. Přednášejícím bude Jan Palaščák, generální ředitel Amper Marketu. Akce proběhne v místnosti SB 309 od 18.00.

Jak funguje náš mozek? Proč se nám občas nedaří být efektivní a plnit naplánované? Cashflow klub na VŠE pořádá přednášku na téma: „ Přesvědčte váš mozek k akci“. Na akci je potřeba se registrovat. Více informací najdete na webu Cesty úspěšných. Přednáška bude probíhat od 19.30 do 21.00 v místnosti NB B.

Baví vás sledovat hokej? Společný tým studentů Vysoké školy ekonomické a Českého vysokého učení technického s názvem Technika Praha se utká v boji proti Univerzitě Karlově v 18.30 na stadionu Hvězda v Praze. Společně se pokusí Univerzitě Karlově vrátit porážku z Hokejové bitvy.

Středa 16. 11. 2016

Pitchni svůj startup! V rámci Global Enterpreneurship Week 2016 je pořádána akce Unií studentů VŠE pro začínající podnikatele. Událost je vhodná pro ty, kteří chtěji zviditelnit svůj projekt před investory. Začátek je v 17.00Prague Startup Centre.

Karel Červený bude přednášet o další fázi imaginace v RB 21219.30. Na akci je potřeba registrace zde.

Jak to vypadá do budoucna s P2P pojišťovnami, o tom pohovoří ve středu Marek Orawski, zakladatel první klubové pojišťovny. Přednáška proběhne v místnosti RB 209 od 19.40. Pořádá ji Klub investorů.

Čtvrtek 17. 11. 2016

Na pražském Albertově proběhne od 11.00 uctění památky Dne boje za svobodu a demokracii. Na tento pietní akt jsou srdečně zváni studenti, zaměstnanci a akademičtí pracovníci Vysoké školy ekonomické. V průběhu dne zahraje i školní kapela Other Way.

Pátek 18. 11. 2016

Děkanský den. Budovy školy budou otevřeny jako v běžný všední den, tedy od 6 do 22h. Zrušena je však výuka, konzultační hodiny pedagogických pracovníků a úřední hodiny  administrativních pracovníků.

Dnes je i poslední den pro zaslání přihlášek do VŠE Hledá Talent. Přihlásit se mohou studenti, absolventi, ale i zaměstnanci VŠE.

Sobota 19. 11. 2016

V dopoledních hodinách se bude konat osobní trénink s Pavlem Moricem. Zájemci se ho mohou zúčastnit v Prague Startup centru od 9.00. Je nutná registrace na webu Cesty Úspěšných.

Již 4. ročník pražské konference TEDxYouth je přichystán na sobotu v prostoru kina 64 U Hradeb. Tato akce je určena mladým studentům se zájmem o okolní svět, osobní rozvoj a předávání myšlenek, které stojí za to šířit dál. Akce je zpoplatněná.

Foto: archiv Jana Webera

Mohlo by vás zajímat: