Akce na tento týden: Začni s neziskovkou a nauč se správně citovat

20. 3. 2016 | | Studentský život, Zprávy ze školy diplomka

Ještě před pečením beránků, barvením kraslic a dalšími velikonočními aktivitami mohou studenti ekonomky navštívit zajímavé akce. Už na začátku týdne mohou zájemci najít praxi, či získat inspiraci pro psaní svých prací na veletrhu „Začni s neziskovkou“.

Milovníci umění se mohou těšit na Slavnostní vernisáž. V úterý bude ve znamení poznatků z oblast energetiky na přednáškách pořádaných Studentským klubem obchodu a konkurence (SKOK). A poslední den před volnem si mohou studenti udělat jasno ve správném citování a následně debatovat nad čínskou zahraniční politiku

PONDĚLÍ

Studentský klub projektového řízení v Praze pořádá pod záštitou České zemědělské univerzity (ČZU) již třetí ročník úspěšného veletrhu „Začni s neziskovkou“ . Zde budou mít studenti příležitost si najít stáž nebo se zapojit do projektů na dobrovolnické bázi. Mohou se zde navíc inspirovat k psaní bakalářské či diplomové práce. Účastníky čeká i setkání se zástupci organizací Člověk v tísni, Wikimedia ČR, Diakonie ČSE, Nadace 02, Eurodesk a patnácti dalších. Místo konání je ČZU. Akce potrvá od 10.00 do 16.00.

Pro milovníky kultury připravila Asociace českých kameramanů Slavnostní vernisáž v atriu Rajské budovy od 19.30. Výstava potrvá až do pátku 8. dubna.

Ti, které zajímají analýzy, se mohou dostavit na přednášku „Analýza společnosti očima Jana Hájka“, pořádanou Klubem investorů. Akci povede Hájek, absolvent Fakulty financí a účetnictví, v současnosti působící jako portfolio manažer společnosti Erste. Během přednášky bude analyzovat společnost Valeant – podvod, neudržitelný podnikatelský model nebo jedinečná investiční příležitost? To se dozvíte v RB 212 v 19.40. Vstup je zdarma a bez registrace.

Ptáte se, co můžete udělat pro dosažení vašich přání a snů? Chcete zkultivovat svou mysl? Dostavte se na přednášku „Vnitřní vítězství“ do posluchárny RB 101 v 19.45. Večerem provede Pavel Moric, několikanásobný mistr v karate a zakladatel největšího karate klubu v České republice. Na akci je třeba se registrovat s předstihem zde.

ÚTERÝ

Studentům, kteří se trápí s psaním seminárky či závěrečné práce, pomůže seminář „Jak se správně píše…“ , který začne ve 14.30 ve Studijní knihovně Jižního Města.

SKOK si pro studenty připravil hned dvě přednášky. První z nich je na téma ,,Jak a proč (ne)vsadit na energetickou revoluci?“ Začátek akce je v 17.00 v RB 435. Pozvání diskutovat přijali Jiří Staník a Dalibor Kováč. Večer moderuje Roman Chlupatý. V rámci druhé přednášky „Energetika a mobilita zítřka“ se studenti mohou těšit na Max Wandera z Erste Corporate Banking a Josefa Žádníka z PricewaterhouseCoopers, a to od 18.00 v RB 212.

King´s Club VŠE se těší na milovníky šachu od 18.00 v místnosti RB 203.

Katedra Hospodářských dějin NF pořádá od 16.15 do 17.45 workshop na téma „European Research Council“: How to apply for a grant: The case of  PanEur 1970s. Zájemci se mohou dostavit do NB 350.

K vypilování řečnických dovedností a k posílené sebevědomého vystupování pomůže vzdělávací prezentace o vystupování na veřejnosti, kterou pořádá klub VŠE Toastmasters od 19.30 v RB 213.

Institut energetické ekonomie (IEE) Fakulty financí a účetnictví pořádá přednášku „Podzemní zásobníky plynu v energetice 21. století“ . Během ní se posluchači dozví od Víta Maca, zástupce Gas Storage RWE, odpovědi na otázky :

Chcete znát odpovědi na tyto otázky? Přijďte do RB 210 v 18.00.

STŘEDA

Stále si nejste jistí, jak správně citovat? Problém můžete vyřešit ráno od 9.15 na semináři „Jak správně citovat“, který proběhne v Klubu knihovny na Žižkově.

Studentská debata „Čínská zahraniční politika“ , kterou pořádá SKOK spolu s Centrem evropských studií (CES) a s Čínskými studii na Fakultě mezinárodních vztahů začíná v 18.00 v RB 205. Účastnici si budou moc vyzkoušet své argumentační schopnosti a navíc se dozví názory odborníků na danou problematiku. Registrovat se zájemci mohou zde.

Ve čtvrtek vás čeká děkanský den.

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by vás zajímat: