Aktualita: InSIS hlásil chybu, může jít i o další hackerský útok

18. 12. 2017 | | Zprávy ze školy isis

Zatím neznámá chyba se objevila na Integrovaném studijním informačním systému (InSIS) Vysoké školy ekonomické. Dotkla se především předmětů z Fakulty mezinárodních vztahů (FMV). Mohlo by se ale jednat o další hackerský útok. Zkouškové období to ale podle proděkana pro pedagogickou činnost druhé fakulty narušit nemělo.

K dosud neznámé chybě došlo v něděli kolem páté hodiny odpoledne. Řada studentů FMV, kteří měli zapsané předměty s indentem 2SM, dostala oznámení o odebrání z termínů zkoušek, státnic nebo o zanesení výsledné známky z kurzu. O hodinu později začali studenti dostávat e-maily o chybě a útoku na systém. „V tuto chvíli nedisponujeme podrobnostmi, které by bylo možné zveřejňovat. Na odstranění chyb se pracuje a průběh zkouškového období nebude narušen,“ vyjádřil se k situaci Pavel Hnát, proděkan pro pedagogickou činnost FMV.

Pokud by se jednalo o hackerský útok, nebyl by první, se kterým se administrátoři InSISu potýkali. Loni na jaře a na podzim se přes vysílání falešné sítě eduroam neznámý útočník snažil získat uživatelská jména a hesla studentů. Více si můžete přečíst zde a zde.

Bližší informace o příčině nedělního částečného kolapsu systému a vyjádření vedení VŠE zjišťujeme.

Mohlo by vás zajímat: