Studentský list kolej nedostane

20. 5. 2005 | | Nezařazené

Co si myslíte a kdo jste? Tak přesně to se pokusil zjistit Studentský list prostřednictvím ankety, která vyšla jako příloha minulého čísla. Vyplnit ji šlo také na internetové verzi iLIST.cz a na serveru Borec. Ankety se zúčastnilo bezmála 550 respondentů. Takže jak jsme ve vašich očích dopadli a co jsme se zase my dozvěděli o vás?

Co si myslíte a kdo jste? Tak přesně to se pokusil zjistit Studentský list prostřednictvím ankety, která vyšla jako příloha minulého čísla. Vyplnit ji šlo také na internetové verzi iLIST.cz a na serveru Borec. Ankety se zúčastnilo bezmála 550 respondentů – podobně jako před třemi lety, kdy se uskutečnila poprvé. Takže jak jsme ve vašich očích dopadli a co jsme se zase my dozvěděli o vás?

Spíše a pouze papírovou verzi čtou tři pětiny čtenářů, zbylé dvě pětiny obě verze stejně nebo více iLIST. Mezi čtenáři je zhruba stejně žen i mužů. Drtivá většina jsou studenti VŠE, rovnoměrně rozděleni mezi všechny pražské fakulty. Naprostá většina z vás čte Studentský list tři roky a méně. Máme ale i hrstku věrných, kteří nás sledují delší dobu, než existujeme.

Pokud si kupujete tištěný Studentský list, tak nejčastěji proto, že „raději čtete z papíru“, výrazně méně proto, že „články jsou v něm dříve než na iLIST.cz“. Další výhody spatřujete v tom, že jej můžete číst kdykoli (přednášky) i kdekoli (dopravní prostředek, postel nebo WC). Jeden čtenář dokonce proto, že „na net s..e, na kompu sosá filmy a hraje“, jiný si noviny „schovává jako suvenýry ze studentských let“.

Těch, co vůbec nečtou z papíru, je málo. Nejvíce proto, že se jim nechce dávat jednou za měsíc deset korun. Tady je třeba připomenout, že za tuto cenu se prodáváme již dva roky. Z tvrzení, jak o nás smýšlíte, navíc vyšlo najevo, že si velká část z vás myslí, že jsme na škole závislí. Naše příjmy ale tvoří výhradně prodej Studentského listu a inzerce. Ty musí pokrýt výdaje za tisk Studentského listu, za připojení počítačů na internet i další chod redakce. Od VŠE máme zadarmo místnost. Za nezávislost jsme ale rádi. Proto se můžeme do školy i lépe opřít, když se vám, čtenářům, i nám, redaktorům, něco nelíbí.

Množství prodejních míst považujete za dostačující. Co se týče předplatného, budeme zvažovat, jestli jsme to schopni vlastními silami realizovat.

S rozsahem většiny sekcí jste spokojeni, určitě byste rozšířili „Ze školy, studentský život“. O trochu více byste uvítali zpravodajství, o něco méně naopak cestopisů. Z hodnocení pravidelných rubrik vyšly nejlépe rozhovory s absolventy, nejhůře „Záplata“. Vašimi názory a náměty se budeme zabývat. Ze služeb na iLIST.cz nejčastěji využíváte diskuze, neznáte ale RSS – zasílání všech novinek na serveru.

Až vy, čtenáři Studentského listu, skončíte školu, nejraději byste pracovali v obchodě, financích nebo telekomunikacích a IT. Jeden čtenář tvrdí, že „uplatnění se meze nekladou“, jiný má zase úplně jasno: „Chci být požárníkem!“

A jak jsme dopadli celkově? Na stupnici jako na vysoké škole od 1 (nejlepší) do 4 (nejhorší) jsme od vás dostali slušných 1,74. U zkoušky bychom tedy prošli, ale dostali bychom v příštím semestru kolej? Asi ne, protože za tento průměr jsou v novém systému pouze tři body a nulovou vzdáleností od školy to nedoženeme.

Mohlo by vás zajímat: