Anketa: Zajímá tě, kdo bude nový rektor?

7. 11. 2005 | | Názory

Zajímá tě, kdo bude nový rektor, nebo rektorka VŠE? Proč?

Markéta, FNH, 2. ročník
Moc se v tom neorientuji a nemám o volbách žádné informace. A ani nevím, jak by mě mohla tahle volba jako studentku ovlivnit.

Tomáš, FFÚ, 5. ročník
Ani nevím, že se nějaké volby chystají. Znám současné jméno rektorky, ale to je všechno.

Marina, FPH, 2. ročník
Zajímá mě to, protože na této škole studuji, ale nemám vůbec přehled o tom, jací jsou kandidáti. Ani si nepamatuji, že by se o nich někdy někde psalo. Ráda bych věděla něco blíž k programům, ale vůbec netuším, kde tyto informace hledat.

Filip, FFÚ, 5. ročník
O volbách jsem slyšel a určitě mě to zajímá. Nový rektor bude ovlivňovat směr školy, a to se samozřejmě dotkne i studentů. Sice mi zbývá poslední rok, ale i tak chci vědět, co se tu bude dít po mém odchodu.

Ivana, FMV, 1. ročník
Zajímá mě to, myslím si, že by to měl být nějaký kompetentní člověk. Ale mám teď toho hodně, a tak jsem se o kandidáty nezajímala.

Karel, FPH, 2. ročník
Moc se o to nezajímám, o volbě rektora teď slyším úplně poprvé. Ani nevím, jakým způsobem se volí a kdo ho volí. Asi bych to jako student měl vědět, ale tahle škola je příliš anonymní, moc lidí tu neznám a nevím, s kým bych se o tom měl bavit.

Eliška, FMV, 2. ročník
Zajímá mě to, protože každý kandidát má jiné priority a cíle. O volbách jsem zatím nevěděla, možná bych i ráda ovlivnila tuto volbu, ale bojím se, že bych stejně neměla čas si shánět informace o jednotlivých programech.

Vladimír, FFÚ, 5. ročník
Upřímně ani nevím, jací jsou noví kandidáti. A sám od sebe nemám potřebu vyhledávat si jednotlivé programy a zajímat se o to.

Petr, FNH, 4. ročník
Já tyhle věci moc nesleduji. Mám toho tady hodně a taky má dost jiných zájmů než jenom školu. Asi by to měl být nějaký schopný člověk, který to tu nebude nějak kazit, ale nemám žádného oblíbence. Vůbec ty kandidáty neznám.

Jana, FIS, 3. ročník
Samozřejmě mě to zajímá. Chci se jít podívat na prezentace jednotlivých kandidátů. Nechápu, že to většinu jiných studentů vůbec nezajímá. Podle mě, by studenti měli vědět, kdo povede školu a hlavně jakým způsobem.

Nastázie, FPH, 3. ročník
Určitě mě to zajímá. Na něm záleží, jak se bude chovat ke studentům, jak se změní podmínky ve škole nebo její struktura.

Zuzana, FMV, 3. ročník
Jsem docela zvědavá. Jedno mi to určitě není, očekávám, že nový rektor přijde s nějakými změnami. Docela mě mrzí, že se nemůžu přímo zapojit do volby. Myslím, že by nebylo špatné, kdyby rektora volili studenti sami. Třeba by pak víc reprezentoval jejich zájmy.

Mohlo by vás zajímat: