Auto vám na Jižním Městě pohlídají

27. 12. 2004 | | Nezařazené

Nové placené parkoviště s kapacitou 130 míst začalo fungovat před kolejemi Otava a Blanice na Jižním Městě. I nadále je možné nechat auto na nehlídané ploše nad menzou bez placení. Vysoká škola chemicko-technologická vyčlenila prostor u kolejí pro oplocené parkoviště na podnět studentů, kteří si stěžovali na vykrádání svých aut.

Nové placené parkoviště s kapacitou 130 míst začalo fungovat před kolejemi Otava a Blanice na Jižním Městě. I nadále je možné nechat auto na nehlídané ploše nad menzou bez placení.

Vysoká škola chemicko-technologická vyčlenila prostor u kolejí pro oplocené parkoviště na podnět studentů, kteří si stěžovali na vykrádání svých aut. „Řidiči, kteří se prokáží kolejenkou, mohou uzavřít smlouvu o hlídání motorového vozidla za sníženou cenu 400 korun za měsíc,“ vysvětlil provozovatel parkoviště Jan Chlupatý z firmy Eltodo parking.

Parkoviště na Jižním Městě

Počet takto zlevněných míst je omezený na 50 měsíčně. Ti, kteří přijedou na parkoviště v době, kdy jsou již zvýhodněná místa obsazena, zaplatí plnou cenu, tedy 80 korun za den nebo 750 korun za měsíc. „Otevřeno máme nonstop, v noci parkoviště zamykáme, ale řidičům bránu vždy otevřeme,“ podotkl vrátný Jaroslav Kopelent.

Parkoviště na Jižním Městě

Plná cena parkovného pro podniková osobní auta činí 850 korun za měsíc, pro auta dodávková platí cena 100 korun za den nebo 1200 za měsíc. Pokud studenti nechtějí za parkování platit, mohou nadále používat vedlejší neoplocené a nehlídané parkoviště, kam se vejde kolem 500 aut.

Mohlo by vás zajímat: