Bez karet ani krok

20. 9. 2005 | | Nezařazené

Další z věcí, na kterých se na VŠE neobejdete, jsou identifikační karty. Existují celkem tři druhy těchto karet – obyčejná, multifunkční (s vestavěným čipem) a multifunkční ISIC karta. Obyčejná karta je zdarma, slouží pouze k identifikaci a nedoporučujeme její pořízení. Pokud chcete jíst v menze, chodit do knihovny, tisknout a kopírovat, musíte si pořídit kartu s čipem. Můžete si koupit také multifunkční IK s licencí ISIC.

Další z věcí, na kterých se na VŠE neobejdete, jsou identifikační karty. Existují celkem tři druhy těchto karet – obyčejná, multifunkční (s vestavěným čipem) a multifunkční ISIC karta. Obyčejná karta je zdarma, slouží pouze k identifikaci a nedoporučujeme její pořízení. Pokud chcete jíst v menze, chodit do knihovny, tisknout a kopírovat, musíte si pořídit kartu s čipem, jež funguje jako elektronická peněženka a za niž zaplatíte 250 korun.

Můžete si koupit také multifunkční IK s licencí ISIC. Ta je o 100 korun dražší a na každý rok si pak stačí dokoupit revalidační známku (120 Kč), která se musí předem objednat (pravý čas se dozvíte mailovou zprávou z výpočetního centra, stačí pak vyplnit elektronický formulář a do určitého data si revalidační známku vyzvednout). ISIC karta slouží jako mezinárodní průkaz studenta a lze s ní získat různé slevy.

Elektronickou peněženku na kartě je možné dobíjet v recepci knihovny na Žižkově a na Správě identifikačních karet v místnosti sb22. Využít můžete i samoobslužný dobíjecí automat, umístěný u počítačových učeben v prvním patře Staré budovy. Pozor, peníze na kopírování a tisk, které na kartu vložíte, pak nemůžete použít v menze, a naopak! Pro menzu je třeba kartu dobít u okénka ve vestibulu před menzou Italská, nebo přímo u pokladen při placení.

Mohlo by vás zajímat: