Bitva o Prahu nebo největší cestovatelský festival. Týdenní přehled akcí

4. 3. 2018 | | Sport, Studentský život, Zprávy ze školy Engineers Prague

Všichni hokejoví fanoušci se čtvrtý týden zatetelí blahem, čekají je hned tři zápasy týmů Vysoké školy ekonomické (VŠE). I cestovatelům udělá tento týden radost, hlavně kvůli největšímu cestovatelskému festivalu Kolem světa a přednášce pořádané Klubem cestovatelů VŠE o Norsku. Čeká nás také první Business Training na téma Jak na assessment centra či přednáška od Cesty úspěšných s názvem Seběvedomí po ženy. Kromě toho od pondělí můžete zakoupit nový iList.

Pondělí 5. března

Od pondělí si můžete na našem stánku u menzy zakoupit nové vydání iListu. Redaktoři se tentokrát zaměřili na téma udržitelnosti, a to v mnoha směrech. Věděli jste, kdo stojí za projektem růžových Rekol, kde je v Evropě nejčistší vzduch a co to je udržitelná móda? Kromě článků týkající se životního prostředí, se můžete těšit na aktuality ze školy – ať  už pokračování v pátrání po kybernetickém útočníkovi, o rostoucí zástavbě vedle ekonomky, nejtěžších předmětech nebo kam je nejtěžší se dostat na magistra. Mimo to vás čeká rozhovor s rapperem Řezníkem nebo novinky ze sportu.

Cesta úspěšných pozvala Zuzanu Labudovou a Martina Vasqueze, aby nejen studentkám přednášeli na téma Sebevědomí pro ženy. Chcete-li se něco dozvědět o měnící se roli žen a sebedůvěře, přijďte v 19:30 do NB C. Akce je zdarma, musíte se na ni ale registrovat.

Pokud vás zajímá, jak naše země pracuje s fondy Evropské unie, tak přednáška s názvem Kam jdou ty miliardy je pro vás tou pravou. Připravila ji Katedra evropských studií Institut mezinárodních studií Fakulty sociální věd Univerzity Karlovy. Přednáška se uskuteční ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí od 19 hodin.

Úterý 6. března

Přijďte podpořit hokejisty z HC Ekonom v zápase proti HC Hvězda Praha. Startuje se ve 21:45 v Malé sportovní hale v pražských Holešovicích.

Přednáška v rámci cyklu Exportních večerů na VŠE, kterou pořádá Centrum asijských studií ve spolupráci s Centrem evropských studií Fakulty mezinárodních vztahů, provede posluchače tématem EU, Brexit and future of Czech-UK Relations. Od 18 hodin si v RB 211 budete moci poslechnout velvyslance Velké Británie Nicholase Stewarta Archera.

Jak na assessment centra mohou zájemci zjistit od 18 hodin v RB 474.  První Business Training tohoto semestru pořádá Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti ve spolupráci s GoodCallem. Na workshop je třeba se přihlásit zde. Vstup je zdarma.

Středa 7. března

Máte-li zájem se vzdělávat i o prázdninách a navštívit univerzitu v zahraničí, zavítejte na infoschůzku o letních univerzitách organizovanou AEGEE Praha. Začíná v 19:45 v SB 303.

O cizojazyčných programech na VŠE se lze dozvědět více informací v rámci Open House Day. Pro bakalářské programy se dostavte v 17 hodin do RB 211, pro magisterské o hodinu později, v 18 hodin. Následně budete mít ve druhém patře RB možnost navštívit stánky jednotlivých oborů.

Hokejový tým Českého vysokého učení technického, VŠE a České zemědělské univerzity Engineers Prague nastoupí v rámci Evropské hokejové ligy proti Univerzitě Karlově. Přijďte zafandit v 18:45 na Zimní stadion Hvězda. Pražské derby si nenechá ujít ani rektorka Vysoké školy ekonomické Hana Machková.

Čtvrtek 8. března

Klub cestovatelů VŠE zve na cestopřednášku Norsko stopem od severu k jihu. Akce začíná v 19:45 v NB A.

Zájemce o výměnné pobyty čekají jazykové testy. V 16:15 začíná jazykový test z francouzského, německého nebo španělského jazyka a v 18 hodin test z angličtiny. Místnost bude v následujících dnech upřesněna.

V Café Evropa se bude tentokrát diskutovat o Nové koalici v Německu – Co můžeme očekávat? Diskuze začíná v 18 hodin v Evropském domě Praha. Zájemci musí potvrdit svou účast zde. Vstup je zdarma.

Sobota 10. března

O víkendu začíná dvoudenní cestovatelský festival Kolem světa. Přijďte si poslechnout dobrodruhy a jejich cestovatelské zážitky. Festival se koná v prostorách výstaviště PVA EXPO PRAHA. Vstupenka na jeden den stojí 400 korun, na oba dva dny 600 korun. Lístky lze zakoupit zde.

Zavítejte na Novoměstskou radnici a ochutnejte chutě z celého světa. Jednodenní festival pro všechny gurmány, Festival delikátních chutí, začíná v 10 hodin.

Neděle 11. března

Další zápas HC Ekonomu vypukne tentokrát proti týmu Icebreakers. Hokejisty můžete podpořit od 19 hodin opět v Malé sportovní hale v Praze.

Tip na příští týden

V prostorách VŠE se bude od 13. února konat již tradiční Veletrh pracovních příležitostí ŠANCE. Během veletrhu si budete moci například nechat udělat profi fotku do svého CV. Vstup je zdarma.

Foto: archiv Engineers Prague, Café Evropa

Mohlo by vás zajímat: