Blanice dostala nový kabát

17. 10. 2007 | | Nezařazené

Kolej Blanice na Jižním Městě se dočkala letos v létě dlouho plánované rekonstrukce a zasíťování. Na ostatních kolejích se pouze drobně spravovalo a připravovalo ubytování pro nový školní rok.

Kolej Blanice na Jižním Městě se dočkala letos v létě dlouho plánované rekonstrukce a zasíťování. Na ostatních kolejích se pouze drobně zpravovalo a připravovalo ubytování pro nový školní rok.

Správa účelových zařízení (SÚZ) na Vysoké škole ekonomické se během letních měsíců postarala o rekonstrukci elektroinstalace a zasíťování celé koleje Blanice na Jižním Městě. Celá investiční akce stála SÚZ dvacet milionů korun a byla provedena s ročním zpožděním. Firma, která totiž měla původně projekt zrealizovat, zkrachovala.

Kromě této velké akce se také SÚZ povedlo vyměnit okna v šesti patrech na západní straně budovy, které byly podle kolejní rady Balnice v havarijním stavu. Tato oprava byla provedena díky zásahu rektora VŠE, Richarda Hindlse, na základě upozornění Kolejní rady Blanice.

Došlo i k obnově některých interiérů. Malovalo se a štukovalo.

K provedeným pracím na Blanici se vyjádřila její kolejní rada: „Z proběhnuté rekonstrukce máme velikou radost, i když to neproběhlo bez komplikací.“ Členové rady tak upozorňují na škody, které práce dělníků přinesly. Během svého působení stačili rozbít přibližně padesát skleněných výplní dveří, znečistit stovku židlí, a dokonce se v té době ztratila erární mikrovlnka.

Na ostatních kolejích se o prázdninách žádné významné změny neudály. Prováděla se jen běžná údržba. Nedošlo ani k plánované velké rekonstrukci Jarova I. D, která musela být kvůli nesrovnalostem v projektu odložena.

Zato letní ubytování v letošním roce vykázalo jisté zlepšení oproti roku minulému. Kapacita kolejí byla naplněna z 66 procent, přičemž koleje na Jižním Městě – Blanice a Vltava, zůstaly veřejnosti uzavřeny. Nejvíce ubytování na koleji o prázdninách využívali studenti z Česka, zastoupení měli ale i ti ze zahraničí.

Mohlo by vás zajímat: