Blue Velvet Café

18. 3. 2005 | | Nezařazené

Kavárna, která prostě nemá chybu jste-li fanouškem poklidných míst, kde si třeba můžete číst, popovídat s kamarády, a přitom za to neutratit velké peníze a nenasbírat do plic nežádoucí dehet. Kavárna je asi tak deset minut pěšky od školy nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad. Do prostoru se dostanete po malých schůdcích a hned u dveří vás zaujme velká knihovna. Tento prostor totiž ke čtení u kafe jenom vybízí.

Čerchovská 4, Praha 2
po–pá 10.00–23.00, so–ne 15.00–23.00

Kavárna, která prostě nemá chybu jste-li fanouškem poklidných míst, kde si třeba můžete číst, popovídat s kamarády, a přitom za to neutratit velké peníze a nenasbírat do plic nežádoucí dehet.

Kavárna je asi tak deset minut pěšky od školy nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad. Do prostoru se dostanete po malých schůdcích a hned u dveří vás zaujme velká knihovna. Tento prostor totiž ke čtení u kafe jenom vybízí. Kavárna je rozdělena do dvou částí, první je vybavena knihovnou a klasickými kavárenskými stolky a židlemi. Tmavě hnědé dřevěné obklady ve stylu anglických starých sídel působí velice teple a domácky. K nim kontrastní ostře modrá zeď celý prostor výrazně oživuje. V druhém nenápadně odděleném prostoru najdete poklidné zákoutí. To je viditelně určené pro náročné kavárníky. Můžete se posadit na příjemné kanapíčko a nebo do pohodlného křesla. I tady je knihovna, příjemné osvětlení a zdi jsou okrově žluté. Celý prostor působí velice harmonicky a vyloženě láká k odpočinku a relaxaci třeba mezi dvěma přednáškami.

Blue Velvet Café

V obou knihovnách najdete klasické tituly, ale i nové knihy, které jsou zřejmě na prodej. Jen se mi zdálo, že by mohl být širší výběr, a chyběly mi tu například deskové hry. Ty jsou již v takovýchto kavárnách nezbytnou součástí. Půjčit si zde můžete ale i časopisy, a že je z čeho vybírat.

Nabídka nápojů je obvyklá, ale výběr něčeho malého na zub pokulhává. Ceny jsou přijatelné a otevírací doba standardní. Obsluha mě mile překvapila. Kdo si potrpí na čistotu, kvalitní servis a rychlé obsloužení, bude velice spokojen. K poslechu hrají starší tituly, já jsem si tak příjemně zavzpomínala na The Beatles.

Espresso – 25 Kč (tří velikostí)
Café au lait – 35 Kč
Vídeňská káva – 35 Kč
Ledová káva – 55 Kč
Džus asi 10 druhů – 20 Kč ( 2 dcl)
Čaj – 20 Kč (černý, zelený, ovocný…)
Čokoláda – 25 Kč
Víno – 30 Kč (bílé, červené 2 dcl)

Toasty – 45 Kč
Utopenci – 35 Kč

Mohlo by vás zajímat: