Vybraní studenti pražských univerzit se podílí na budoucnosti sdílených aut

19. 8. 2016 | | Studentský život, Zprávy ze školy Shoptet foto 2 (1)

Mladí ekonomové z Vysoké školy ekonomické (VŠE) se podílí na rozvoji sdílené ekonomiky. Byli spolu s dalšími vysokoškoláky vybráni automobilkou Škoda Auto, aby pomohli vytvořit projekt sdílených automobilů jménem Car4way.  Informoval o tom server ihned.

Projekt sdílených automobilů směřuje především na mladou generaci, a proto si ho mají právě studenti sami vytvořit. Ti se během práce nejen něco naučí, ale i reálně vytvoří. „Volba univerzit nebyla náhodná,“ řekl serveru ihned šéf českého zastoupení značky Luboš Vlček. Studenti z VŠE tak mají možnost předvést své ekonomické znalosti v praxi. Jejich je úkolem totiž vytvořit takový obchodní model sdílení, který bude dávat i po té ekonomické stránce smysl.

Jak se zdá, studentům se daří. Škoda je s jejich spoluprací více než spokojená. Podařilo se jim vyvrátit již několik původních záměrů. Příkladem může být návrh, aby v autě byl někde ukrytý klíč ke startování. To se studentům zdálo jako přežité. Pustili se tak do tvorby dvou systému. Jeden z nich má umožnit vozidlo odemknout a startovat bez klíče. Druhý potom představuje rezervační systém, který by zabránil soubojům o auto.

Ekonomka není jedinou vysokou školou, která se projektu účastní. Další je České vysoké učení technické, jehož studenti mají zajistit technické provedení sdílení, případně i aplikace. Tyto dvě pak doplňuje Česká zemědělská univerzita. Ta má zajistit jak technickou, tak i ekonomickou část. Vozidla by od příštího roku měla posloužit jak studentům, tak zaměstnancům škol především pro přesuny mezi budovami univerzit Podle serveru ihned Škoda počítá s tím, že do začátku uvolní zatím šest vozidel.

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by vás zajímat: