Bydlet nemusíte jen na koleji

26. 10. 2005 | | Nezařazené

Studenti, kteří neuspěli se svou žádostí o kolej, mají další šanci získat ubytování. Nově otevřené Ubytovací informační centrum na Jarově by mělo poskytovat pomoc při hledání ubytování nebo spolubydlících. Podobnou nabídku má i studentská organizace Unie Mládeže.

Studenti, kteří neuspěli se svou žádostí o kolej, mají další šanci získat ubytování. Nově otevřené Ubytovací informační centrum na Jarově by mělo poskytovat pomoc při hledání ubytování nebo spolubydlících. Podobnou nabídku má i studentská organizace Unie Mládeže.

Novou službu studentům, kteří hledají ubytování, nabízí od začátku srpna Ubytovací informační centrum (UIC) na Jarově. Využít ji mohou všichni studenti VŠE bez ohledu na to, zda předtím žádali o kolej. Kromě uvolněných míst na kolejích nabízí Centrum i komerční ubytování. „Snažíme se vybírat zařízení, se kterými jsou dobré zkušenosti, studenti tam byli spokojeni a mají také dostatečné vybavení,“ uvedla Petra Řežábková, referentka v UIC. „Mnoho klasických ubytoven nemá ve své základní nabídce pračku, což je pro studenty důležité,“ dodala. Nabídky od komerčních ubytoven posuzuje vedení Správy účelových zařízení a následně rozhoduje o tom, zda jsou adekvátní. „Rozhodně to není tak, že by si k nám kdokoliv mohl dát neplacenou inzerci,“ ujistila Řežábková.

Studenti, kteří mají o ubytování zájem, mohou kontaktovat Centrum prostřednictvím emailu nebo telefonu, nejlepší je však podle Řežábkové osobní návštěva. Otevírací hodiny Centra jsou přizpůsobeny tak, aby ho mohli navštívit i pracující „Je lepší se studentem mluvit, abych věděla, jaké jsou jeho možnosti, požadavky a nároky. Nikdo se nemusí bát přijít se svým problémem, vždy se budeme snažit nějaké řešení najít,“ uvedla Řežábková.

Kromě ubytovacích služeb zavedlo v minulých týdnech UIC tzv. databázi spolubydličů. Příležitost sehnat spolubydlícího se tím rozrostla o další možnost. Na základě vyplněného dotazníku jsou poskytovány kontakty na jiné studenty, kteří mají podobné nároky.

V budoucnu by chtěla Řežábková prosadit, aby studenti, kteří se v Centru zaregistrují, měli při dalším přidělování kolejí přednost. Podle jejího názoru tak dávají najevo, že chtějí využívat školní prostředky a informace a měli by tak být upřednostněni.

„Snažím se, aby služba byla co nejvíce využitelná. Byla bych ráda, kdyby studenti posílali na emailovou adresu Centra své podněty,“ uzavřela Řežábková. Veškeré kontakty a úřední hodiny najdete na stránkách suz.vse.cz.

Podobné služby jako Centrum nabízí i studentská organizace Unie mládeže, která s UIC spolupracuje. Na internetových stránkách http://www.studentslife.cz je možné nalézt přehlednou online databázi volných míst, zaregistrovat se i udělat na vybrané bydlení případnou rezervaci.

Mohlo by vás zajímat: