Bývalý kapitán VŠE: Klíčem k úspěchu je týmovost

18. 4. 2016 | | Rozhovory, Sport ČAH 2016

Luboš Morkus s Lukášem Dejlem obnovili před několika lety fotbalovou reprezentaci Vysoké školy ekonomické. V loňském roce ji dovedli k titulu akademických mistrů České republiky. První zmíněný předal kapitánskou pásku Davidovi Podzimkovi, který si svou premiéru s „céčkem“ na ruce odbyde ve čtvrtek na UniCupu. Jaké šance dává ekonomce Luboš Morkus a v čem vidí sílu VŠE?

Rok se s rokem sešel a začíná cesta za obhajobou titulu. Na co si vzpomeneš, když začnu mluvit o Olomouci, kde se akademičky loni konaly?

Jako první se mi vybaví finálový zápas v Olomouci a co všechno tomu předcházelo. Ti zainteresovaní vědí, o čem mluvím. Zápas, kde jsme byli jasnými outsideři, protože jsme hráli proti téměř profesionálnímu týmu, jsme vyhráli. Byl to neskutečný zážitek.

Proč jsi zvolil právě Davida Podzimka za kapitána?

Byla to víceméně rozhodnutí moje a Lukáše Dejla. David má naši absolutní důvěru. Už podle příprav vím, že jsme zvolili skvěle. Stará se perfektně o tým a věřím, že UniCup a tím pádem postup na akademičky bude náš.

Rozloučil ses s reprezentací nejkrásněji, jak jsi mohl. Letos loučení čeká Lukáše Dejla. Myslíš, že tým má šanci na vítězství v UniCupu? Na co si musí dávat největší pozor?

Největší pozor si musí dát na noc před UniCupem, aby to někteří hráči nepřepískli, tak jak to umí. Ne, teď vážně. Naše největší síla je v týmovosti a pokud se tohoto pravidla budeme držet, jistě uděláme dobrý výsledek. Jsem přesvědčený, že tento turnaj vyhrajeme. Nic jiného ani říci nemůžu!

ČAH 2015

Líbí se ti koncept, že UniCup nahradí kvalifikaci?

Určitě to turnaji dodá náboj. Jiné školy než právě tyto čtyři by stejně neměly ani nejmenší šanci bojovat o akademické hry. Přijde mi to jako logické řešení.

První zápas odehrajeme proti České zemědělské univerzitě, kterou jsme loni porazili ve finále pražské kvalifikace. Je to pro nás dobrý soupeř, nebo si myslíš, že by byl někdo přijatelnější?

Jestliže bereme jedině vítězství, je jedno proti jakému soupeři prvně nastoupíme.

Přijdeš podpořit tým VŠE? Na co bys nalákal fanoušky, aby přišli podpořit ekonomku?

Moje aktuální pracovní nasazení mi nedovolí stihnout úvodní zápas, ale pevně věřím, že postoupíme do finále. Takže na tom již nebudu chybět v kotli. Myslím si, že když přijde co nejvíce fanoušků, sami si vytvoří skvělou atmosféru. A ať už dopadne utkání  jakkoliv, tak si celé odpoledne a večer užijí.

Zápas VŠE x ČZU začíná na stadionu FK Viktoria Žižkov v 16.30. Fanoušci odchází od školy na stadion v 16.00. Ve spolupráci s iListem fotbalisté natočili promovideo:

Chceš vyhrát 3x 2 lístky na UniCup? Pošli do středy do 12.00 odpověď na otázku: Kdo na UniCupu bude kapitánem VŠE? na soutez@ilist.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

Obhájí ekonomka titul akademických mistrů ve fotbale?

Akademičtí mistři ve fotbale míří za obhajobou. První zastávka: UniCup

Nejlepší fotbal hrají na VŠE. Dvě zlata z Nizozemí jsou doma

Mohlo by vás zajímat: