Čas na podání přihlášek na výměnné pobyty. Týdenní přehled akcí

11. 2. 2018 | | Studentský život Erasmus - slider

Vypukl první týden letního semestru a po krátkém volnu opět začínají školní povinnosti. Od přednášek si ale budete moct odpočinout na Zahajovacím galavečeru, farmářských trzích nebo masopustu. Chybět nebude ani tradiční Valentýnský běh ve Stromovce. Nezapomínejte však, že pro zájemce o zahraniční studijní pobyt, přišel čas na výběr školy a podání přihlášky na semestr studia mimo Českou republiku.

Pondělí 12. února

Začíná výběrové řízení na semestrální výměnné pobyty v zahraničí v rámci magisterského studia. Zájemci se hlásí nejen na zimní, ale také na letní semestr studia v příštím akademickém roce.

Studentský spolek iZUN zve na Zahajovací galavečer, který se bude konat v Kruhové hale České zemědělské univerzity na Suchdole. Těšit se můžete na bohatý hudební program, afterparty a velké překvapení. Začátek je o 19:00. Vstupné stojí sedmdesát korun. Z každé prodané vstupenky odvede iZUN 10 Kč pro Zdenda a drak (Zdenda je dvouletý chlapec trpící vzácnou nemocí SMA – Spinální muskulární atrofie, pozn. red.).

Úterý 13. února

Na pražském Břevnově se bude konat 24. břevnovský masopust. Na účastníky čeká průvod a pravá česká zabíjačka s posezením, hudbou a tancem. Průvod vyráží v 16:00 od křižovatky Bělohorská-Pod Královkou.

Středa 14. února

Městská část Praha 3 opět zahajuje Farmářské trhy, které se budou konat pravidelně na Náměstí Jiřího z Poděbrat až do 31. prosince. Kromě stánků se můžete těšit i na různá hudební a divadelní vystoupení a tematické dny.

Čtvrtek 15. února

V prostorách Výstaviště Holešovice se bude až do neděle konat 27. středoevropský veletrh cestovního ruchu Holiday World. Spojen bude s 12. ročníkem gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel. Pro letošní ročník je partnerskou zemí Slovensko, proto mají vstup zdarma všichni účastníci narození v roce 1993 a česko-slovenské manželské páry.

Pátek 16. února

Fakulta financí a účetnictví pořádá konferenci Rozvoj a inovace finančních prostředků. Akce je vhodná nejen pro pracovníky bank, pojišťoven, penzijních a investičních společností či obchodníků s cennými papíry, organizací působící v oblasti ochrany spotřebitele, ale také pro širokou odbornou a akademickou veřejnost. Zájemci se musí předem registrovat.

Sobota 17. února

Dopravní podnik připravil jízdu historickou soupravou metra B, která startuje z depa Zličín. Kromě jízdy a přednášky o metru uvidíte nevyužívané tunely a zákoutí trasy, které nejsou běžně dostupné. Prohlídka se bude konat v 10:00 a 14:00.

Neděle 18. února

V parku Stromovka v Holešovicích v sobotu proběhne pátý ročník Valentýnského běhu. Začne se v Running Mall, odkud se už závodníci s číslem přesunou na start do Stromovky. Ten je naplánován na 11:30. Trasa měří pět kilometrů.

Další tipy:

V sobotu 3. března se bude na Fakultě stavební Českého vysokého učení technického konat konference New Media Inspiration, která se letos zaměří na umělou inteligenci. Během dne se vystoupí se svými příspěvky největší odborníci na umělou inteligenci v České republice – jak z akademické, tak komerční sféry. Začátek je v 9:00.

 

Mohlo by vás zajímat: