Cesta vítězek VŠE Hledá Talent: Ze sklepa do Vencovského auly až k vítězství v Lucerně

22. 12. 2015 | | Rozhovory, Studentský život Ples VŠE; VŠE_TALENT

Obě se VŠE Hledá Talent v minulosti zúčastnily. Ani jedna neměla takový úspěch jako když své síly spojily. Michaela Listová a Gabriela Horníčková zvítězily v letošním ročníku s ženským duetem Tell him od Celine Dion a Barbra Streisand. Na otázky ohledně vítězství odpovídala Michaela Listová.

Míšo, ty jsi vystupovala několikrát ve VŠE Hledá Talent. Co tě motivovalo se přihlásit znovu?

Motivovala mě Gabča, chtěly jsme si spolu někdy zazpívat, ale protože jsme obě velmi vytížené, pravděpodobně bychom se k tomu nikdy nedostaly. Tak nezbylo než se přihlásit do soutěže, to už nás donutilo najít si čas.

Co sis odnesla z loňských ročníků Talentu?

Obě už jsme se soutěže v minulosti účastnily, ale zdaleka ne s takovým úspěchem jako letos, proto jsme se rozhodly spojit síly. Zkušenost jsme získaly především takovou, že vystoupení musí být atraktivní po různých stránkách, nejde jen o samotné zpívání. Ideální je, když se povede předvést show, která zaujme široké publikum, a to se ve dvou lépe táhne.

Zpívaly jste už spolu někde, nebo se jednalo o premiéru?

Jednalo se absolutní premiéru. Celkově jsme spolu zpívaly asi popáté spolu se všemi zkouškami. Takže ze sklepa, kam jsme se musely uchýlit před ťukajícími sousedy, jsme šly rovnou před plnou Vencovského aulu. Vždy si povzdechnu, jak by bylo úžasné, ještě více podpořit umělecky založené studenty a zřídit třeba na škole malinkou zkušebničku.

Keywords: ples;Praha;V¦E

Jak jste vybíraly písničku? Řešily jste výběr dlouho?

Volba písničky byla hned jasná. A to především proto, že takových pěkných a ještě k tomu známých duetů pro dvě ženy není. Musely jsme se nicméně rychle sladit, protože jsme se pro účast v soutěži rozhodly relativně pozdě.

Jaké to je vystoupit před plnou Lucernou? Bylo už to pro vás vítězství?

Do semifinále jsme šly s touhou dostat se do Lucerny právě pro ten pocit zazpívat si na takto významném místě a před takhle velkým publikem. Vystoupení jsme si nesmírně užily, hudebně ale bylo asi pro obě lepší vystoupení na školní půdě, neboť tam byl mnohem čistší zvuk a lépe jsme se slyšely.

Zazpíváte si spolu ještě někdy?

Nemůžeme se dočkat, plánujeme se naučit víc společných věcí. Seznámily jsme se i s dalšími soutěžícími, takže jak už se to několikrát stalo, tato soutěž svou schopností synergicky působit třeba pomůže vytvořit další formáty vystoupení. Mimochodem, my se taky kdysi poznaly díky Talentu.

Foto: Filip Kubus

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by vás zajímat: