Cestu za zlatem zastavila Karlovka. Hokejisté ekonomky skončili druzí

28. 10. 2016 | a | Sport, Studentský život, Zprávy ze školy Hokejová bitva 2016

Šestá Hokejová bitva je za námi.  Na nadějnou cestu za Pohárem primátora Hlavního města Prahy vyrazili i hokejisté Vysoké školy ekonomické (VŠE). Po postupu do finále přes Českou zemědělskou univerzitu (ČZU) se ale jejich zlatý sen rozplynul. V klíčovém zápase prohráli s Univerzitou Karlovou, která tak získala již pátý titul.

Každý zápas trval dvakrát patnáct minut. Na tribunách měli převahu fanoušci zeleno-bílých, na ledové ploše to tak jisté nebylo. V sedmé minutě díky Adamovi Hyršlovi, který pohotovou ranou pod beton prostřelil gólmana ČZU, šla ekonomka do vedení. Tribuny modro-bílých se probudily a překřikovali fanoušky ČZU pokřikem „Ékonomka!“. O čtyři minuty později ale zemědělci využili přesilovku a David Vyskočil vyrovnal.

Foto: Kristýna Kantková

Ale jak se říká: nedáš, dostaneš. Neproměnou příležitost zemědělců potrestal Adam Keller, který přesnou ranou nad vyrážečku Dominika Staňka poslal ekonomy opět do vedení. Tipsport Arenou se ve druhé půlce zápasu nesl pokřik „seno a vidle“. A atmosféra hrála do karet modro-bílým. Po zvládnuté přesilové hře poslal vracející se Aleksandr Polyanychka z trestné lavice do brejku Jana Grubnera, který byl faulován. Diváci tedy viděli i trestné střílení. Jan nezaváhal a  přímou střelou poslal VŠE do dvougólového vedení.

Poslední tečku za semifinálovým zápasem napsal Adam Němec, který minutu před koncem upravil výsledné skóre na 4:1 pro VŠE. Po čtyřech letech se tak ekonomové dostali znovu do finále.

Gólman Karlovky byl neprůstřelný

Při finálovém zápase se prvních 15 minut dala atmosféra krájet. Oba kotle hnaly své týmy dopředu hlasitým skandováním. Ekonomka měla několik dobrých šancí. „Gólman Karlovky byl neprůstřelný a obránci ho skvěle bránili,“ řekl po zápase obránce ekonomky Peter Hupka.

Druhý poločas už ale měli v režii hráči UK a protihráče k šancím skoro nepustili. Dvěma rychlými góly vstřelenými během devadesáti sekund překonali brankáře ekonomů Filipa Lejska, který byl do té doby čínskou zdí odolávající červeným nájezdníkům. Ekonomce nepomohl ani time-out trenéra Tomáše Hlaváče, ani podpora rektorky Machkové přímo ze střídačky. VŠE se už gól vstřelit nepodařilo a Karlovce podlehla 0:2.

hokejový turnaj pražských univerzít

Ani pár posledních minut před koncem, když už bylo vítězství Karlovky nevyhnutelné, fanoušci reprezentace ekonomky nepřestávali svůj tým povzbuzovat.  Po uplynutí poslední vteřiny zápasu nezapomněli svým hráčům vzdát hold pokřikem: „Hoši, děkujem.“

V boji o třetí místo udělala radost svému fanklubu zemědělka, když porazila ČVUT 3:1.

hokejový turnaj pražských univerzít

Fotky z Hokejové bitvy naleznete na našem Facebooku.

Foto: Kristýna Kantková

ČTĚTE TAKÉ:

„Hokejová bitva má posílit vztahy k univerzitě,“ říká její organizátor Lukáš Dejl

Hokejová bitva začíná. Dosáhne ekonomka na zlato?

Hokejový svátek vypukne za deset dní. Vybojuje ekonomka zlato?

 

Mohlo by vás zajímat: