Chaos: Sudý nebo lichý?

18. října 2001 – Pavlína Nevlidová
Výuka a studium - Komentáře a názory - Říjen 2001

Proč semestr začal sudým týdnem? Jednoduše proto, že týden od 17. 9. je sudým dle kalendáře. Ale ne všechny české kalendáře se na tom shodují. Studenti si nikdy nebyli jisti, proto se rektorát rozhodl, že jim ulehčí život. To vše Studentskému listu sdělily pracovnice pedagogického oddělení.

Lichost nebo sudost se tedy určuje podle čísla v kalendáři.Toto pravidlo se uplatňuje už několik semestrů. Většinou to ale vycházelo na liché týdny. Podobná situace jako nyní už nastala minulé září a také způsobila zmatky.

Letos školní rok začal o něco dříve, aby výuka skončila před Vánoci, a tak se týden posunul na sudou číslici. Mnohé studující to překvapilo a někteří se o tom dozvěděli až poté, co zameškali přednášky a cvičení. Zmateni byli i někteří vyučující. "Prý jste to měli někde na nástěnce," poznamenala při přednášce jedna docentka.

Z toho lze usoudit, že lidé pohybující se po VŠE nebyli o této skutečnosti dostatečně informováni. Studentský list se sice snažil a vylepil na některých místech plakáty s nápisem, že první týden je sudý. Ale ani to nestačilo. "V tomto případě se mělo uvažovat o použití emailu," míní studentka Lenka.


Diskuse pod článkem

Diskuse čtenářů iLISTu je neredigovaná a nemoderovaná. Redakce nenese odpovědnost za obsah jednotlivých příspěvků ani neručí za skutečnou identitu jejich autorů.

Datum Autor Titulek
20.10.01 01:18 Tomas indruch Liche informace
Tomas indruch
sobota 20.10.2001 1:18
Liche informace
Ono je vlastne jedno, ktery tyden je sudy nebo lichy. Hlavni je, aby o tom kazdy vedel. To se opet dostavame k problemu nedostatecne informovanosti studentu.
Neni ani problem v tom, ze by informace neexistovaly. Navstevnik webovych stranek VSE tuto informaci ziska vcelku snadno. Ale jak ma vedet, ze zrovna tato informace je na www strankach? Spousta veci je naopak pouze na nastenkach a to jeste roztrousene po vsech katedrach.
Dokud nebude jasne definovany centralni zdroj vsech informaci, ktery bude snadno dostupny (rozumej nemusim stravit volne odpoledne ve fronte), tak nelze cekat, ze se informovanost studentu nejak vyrazne zlepsi.
Reklama
Reklama

Aktuální informace

Odkazy:

Stravování na VŠE

VŠE má hlad

Staňte se naším fanouškem

Studentský list na FB

Sledujte nás na Twitteru

Studentský list na Twitteru

Video:

Navštivte náš kanál na YouTube

Studentský list na YouTube
Reklama

Přihlášení