Chceme se udržet na špičce

19. 11. 2008 | | Rozhovory, Sport

Hokejový tým působící při VŠE postoupil po loňské úspěšné sezóně do vyšší ligy. Čekají jej silnější soupeři, i přesto celek usiluje o další postup. Na otázky SL odpovídali členové HC Ekonom.

Hokejový tým působící při VŠE postoupil po loňské úspěšné sezóně do vyšší ligy. Čekají jej silnější soupeři, i přesto celek usiluje o další postup. Na otázky SL odpovídali členové HC Ekonom.

Jako tým za sebou máte sezónu v páté lize. Jak ji hodnotíte?
Myslíme, že to dopadlo úplně skvěle. Zpočátku jsme nevěděli, na jaké úrovni budeme hrát, tým byl nově poskládaný. Kádr tvořili hráči z celé republiky praktikující odlišné herní styly. Nakonec jsme se ale dobře sehráli, což bylo vidět na výsledcích a postupu do vyšší soutěže.

Z druhého místa jste nakonec postoupili do vyšší ligy. Jaké jsou nyní ambice na umístění?
Chceme opět postoupit. Samozřejmě víme, jak to bude těžké, skupina bude kvalitnější než loni. Fanouškům můžeme slíbit, že pro postup uděláme maximum.

Jak se za ten rok od vašeho založení změnila výkonnost hráčů? Je vidět lepší kondice?
Rozhodně ano, výkonnost hráčů se oproti minulé sezóně zvedla. Hodně nám pomohlo, že nejlepší hráči předávali během celé sezóny své zkušenosti. Ke zlepšení přispěly i kvalitní tréninky a dostatek těžkých zápasů, které jsme sehráli. V současné době máme oproti loňské sezóně ještě více tréninků a snažíme se také zúročit dlouhou letní přípravu.

Jak tedy vaše příprava na sezónu probíhala?
Věděli jsme, že pokud se chceme udržet na špičce, musíme začít makat už v létě. Měli jsme přípravu jak na suchu, tak na ledě. Hodně jsme běhali a posilovali, na ledě jsme se naopak zaměřili na techniku a koordinaci. Udělali jsme kus dobré práce, takže teď je jen na nás, abychom to na ledě prodali.

Přišly s podzimem nějaké změny v mužstvu?
Do nové sezóny jsme kádr posílili. Defenzivní řady vyztuží Michal Stupavský a Miro Hajzuš. V ofenzivě se nově objeví například Petr Brimus, Ivan Štefek a o poslední místa v základní sestavě bojují další hráči. To však neznamená, že je soupiska uzavřená, stále hledáme nové hráče.

Loni jste plánovali založit i B tým. Povedlo se?
Zatím ne, ale je to v našem dlouhodobým plánu. V současné době se plně soustředíme na první tým.

Sezóna už začala a další zápas hrajete s BLOC Teamem, který dobře znáte z loňské sezóny. Je silným soupeřem? Víte, jak na něj?
Bloc je velmi silný soupeř a nepochybně má také postupové ambice. Dobře ho známe ze vzájemných zápasů z minulé sezóny, kdy nás hodně potrápil. Respektujeme jeho sílu, ale samozřejmě jdeme do zápasu s tím, že chceme vyhrát.

Připravujete v letošní sezóně také nějaké akce pro diváky?
Od listopadu chystáme pro naše fanoušky zpestření. Na vybraná atraktivní utkání bude pivo a grog na stadionu zdarma. Vše bude včas zveřejněno na stránkách hcekonom.vse.cz, nástěnce či plakátech. Uspořádáme také setkání s fanoušky na ledě, kde si budou moci vyzkoušet hokejové finty.

Mohlo by vás zajímat: