Cizí jazyky na Jižním Městě snadno a rychle

15. 11. 2005 | | Nezařazené

Ještě než se naplno oddáte studiu cizích jazyků v knihovně na Jižním Městě, nezapomeňte svého ISICa protáhnout čtečkou, vyzvednout si klíčky od skříňky, do které si odložíte tašky a kabáty, a pak už s chutí do toho. Od loňského září se knihovna na Jižním Městě může pochlubit dvaceti novými počítači s vysokorychlostním internetem, které vám pomohou při pronikání do tajů cizích řečí.

Ještě než se naplno oddáte studiu cizích jazyků v knihovně na Jižním Městě, nezapomeňte svého ISICa protáhnout čtečkou, vyzvednout si klíčky od skříňky, do které si odložíte tašky a kabáty, a pak už s chutí do toho.

Od loňského září se knihovna na Jižním Městě může pochlubit dvaceti novými počítači s vysokorychlostním internetem, které vám pomohou při pronikání do tajů cizích řečí. U každého stolečku najdete odkazy na on-line slovníky a seznam internetových stránek, které vás zaručeně cizí jazyk naučí. Pracovnice knihovny vám také na požádání půjčí multimediální nosiče s encyklopediemi, testy, slovníky či gramatickými cvičeními. Pokud máte chuť podívat se na nějaký cizojazyčný film, opět vsaďte na knihovnici. U ní si můžete vybrat z desítek filmů v nejrůznějších jazycích. Díky satelitnímu připojení si můžete také chvilky v knihovně zpříjemnit sledováním zahraničního zpravodajství.

Pokud jste příznivci tlustých výkladových slovníků, cizojazyčné beletrie, časopisů, učebnic a cvičebnic v tištěné podobě, nepřijdete zkrátka. Na policích se jich tu tísní stovky, stačí tedy zapátrat po tom správném svazku. Kromě tradičních jazyků – angličtiny či němčiny, si můžete na Jižním Městě vybrousit francouzštinu, španělštinu, portugalštinu, italštinu nebo i švédštinu. Snad jedinou nevýhodou je, že všechny materiály se půjčují jen prezenčně, to znamená, že si je domů neodnesete. Knihovna je otevřena od pondělí do čtvrtka od 9 do 18 hodin a v pátek od 8 do 16 hodin.

Mohlo by vás zajímat: