Clubbiek: Jet Club

22. 12. 2006 | | Nezařazené

Navštěvování školy a návalové učení v zápočtovém a zkouškovém týdnu je jistě bohulibá činnost, většina z nás má ale i tak jiné zájmy a koníčky. Někdo sportuje, jiný třeba píše do školních novin a další lidé oplývají tvůrčím nadáním a mají kapelu. Klasický problém malé, průbojné a neznámé skupiny je: kde si můžeme zahrát a začít tak naši hvězdnou kariéru?

JET CLUB
Orebická 5, Praha 3

http://www.jetclub.cz

Navštěvování školy a návalové učení v zápočtovém a zkouškovém týdnu je jistě bohulibá činnost, většina z nás má ale i tak jiné zájmy a koníčky. Někdo sportuje, jiný třeba píše do školních novin a další lidé oplývají tvůrčím nadáním a mají kapelu. Klasický problém malé, průbojné a neznámé skupiny je: kde si můžeme zahrát a začít tak naši hvězdnou kariéru? A právě jedním z řešení je Jet Club, který se nachází maximálně deset minut chůze od Churchilla.

Jet Club je podnik, který je přístupný všem mladým umělcům a s radostí tady uspořádá pro vás a vaše fanoušky koncert. Prostor je k tomu rozhodně optimální. Celý klub je rozdělený na dvě části: horní patro a sklep. Ve sklepě se pořádají koncerty, zatímco nahoře si můžete dát něco k pití nebo k jídlu.

Co se týká spodní části a reprodukce umělecké tvorby, tak má tento podnik svá pozitiva i negativa. Obrovským plusem je vzhled celého interiéru. Jedná se o klasický kamenný sklep s vysokou klenbou, větším pódiem, dostatečným místem na tancování a spoustou dřevěných lavic a stolů. I když pozvete opravdu spoustu lidí, nemusíte se bát, že by si neměli kam sednout. Z tohoto důvodu je tento klub vhodný i pro pořádání větších večírků, oslav nebo pro oblíbené „srazy se střední“. Ve spodní části se navíc nachází i fotbálek. Sice je jen jeden, ale zato je okolo něj dostatek prostoru jak na hraní, tak na podlézání.

Přestože zní zatím popis tohoto klubu ideálně, i zde narazíte na různé nedostatky. Jedním z těch zásadních je poloha baru. Ten se nachází ve vrchní části, takže si pro každý nápoj musíte sami dojít. Ze začátku vám to třeba nemusí tak vadit, ale když se v průběhu večera několikrát protloukáte davem ke schodům, vystojíte frontu u baru, naložíte několik plných sklenic a opět se rvete mezi lidmi, které při tom nechtěně políváte, přestane vám toto cestování být příjemné. Jedním z dalších problémů je i nazvučení spodní místnosti. Je pravda, že si zvukař účtuje jen 500 korun za večer, což je velmi sympatická cena. Přestože se ale snaží, několikrát vše přelaďuje a znovu nazvučuje, výsledek je stejný. Směsice nevyladěných zvuků, občasný pískot a polohluchota po koncertě. Osobně se mi vrátil sluch až po hodině strávené v naprostém klidu a tichu.

Spousta lidí ráda vyhledává žižkovské hospody kvůli vyhlášeným nízkým cenám. S nimi se potkáte i tady. Velká desítka Gambrinusu vás vyjde na krásnou dvacku, Prazdroj na 25 Kč. I tady je ale jedno malé mínus. Cena dobrá, chuť a teplota horší. Pivo totiž připomíná mírně vyčpělou teplou tekutinu. Alespoň ty první dvě, než chuťové buňky lehce otupí. Na druhou stranu tu ale mají dobré víno (dvojka za 28 Kč, láhev za 120 Kč). Tvrdší a méně kvalitní alkohol se pohybuje v rozmezí 20 – 30 Kč, například rum, vaječňák, zelená…, lepšího panáka dostanete okolo 40 až 50 korun – gin, tequilla, vodka. Abstinenti a návštěvníci zmrzlí zimou zase ocení ceny džusů, koly a kávy – vše se pohybuje kolem dvacky nebo čaje za patnáct.

Velikým kladem je množství nabízených jídel. Jet Club je zaměřený na italskou kuchyni, takže tu nabízejí pizzu dvou velikostí – největší a nejdražší stojí pouze 100 Kč, jinak je průměrná cena kolem 80 Kč, těstoviny dostanete nejvíc za devadesát a hubnoucí strávníci neutratí za saláty víc než 85 Kč.

Kromě cen je Žižkov proslulý i dlouhou otevírací dobou. I v tomto ohledu splňuje Jet Club požadavky Prahy 3. Rozhodně si sem ale nechoďte odskočit na oběd, budou mít totiž zavřeno. Ve všední den se otevírá ve čtyři odpoledne, o víkendu až v šest. Na druhou stranu vás tu od pondělí do čtvrtka nechají do dvou do rána, ve zbylé dny až do čtyřech. Pokud ale plánujete noční koncert do ranních hodin, musím vás zklamat. V deset je večerka pro všechny hudební nástroje. Asi se ani sousedům nelíbí směs nevyladěných zvuků linoucí se ze sklepa.

Mohlo by vás zajímat: