Co dělat, když chcete přerušit studium

20. ledna 2006 – Jitka Lukášová
Škola - Recenze a tipy - Prosinec 2005

Každému ze studentů se může přihodit nějaká neočekávaná událost, která bude vyžadovat přerušení studia. Důvodem může být zdravotní stav, který nedovoluje plnit školní povinnosti, výhodná nabídka na zahraniční stáž či pracovní pobyt, nebo jiné osobní důvody, ať už finanční či rodinné. Vždy ale musíte začít stejnou věcí, a to podáním žádosti o přerušení studia u vaší studijní referentky.

Podoba této žádosti může být různá. Stačí třeba jen napsat mail nebo osobně předat žádost na papíře studijní referentce. Pokud ale chcete být oficiální, doporučuje se využít formulář, který je k dostání právě u studijních referentek nebo na webových stránkách jednotlivých fakult.

Každá žádost musí v hlavičce obsahovat jméno studenta, rodné číslo, datum narození, adresu, studijní program, formu a semestr. Potom je také nutné uvést dobu, na kterou chcete studium přerušit, a důvod. Samozřejmě nesmí chybět datum a podpis studenta. Poté se žádost předkládá děkanovi ke schválení. Ten pak vydá písemné rozhodnutí.

O přerušení studia se žádá na začátku semestru. Pouze ve výjimečných případech je možno podat žádost během semestru. Tu je však nutné doložit potřebnými doklady, nejčastěji lékařským potvrzením.

Maximální dobu přerušení stanovují studijní plány. Studenti plánů C a D mohou studium souvisle přerušit maximálně na 2 roky (4 semestry). Nejdéle však v úhrnu na 3 roky, tedy 6 semestrů. Pokud studujete v plánu E, můžete studium přerušit až na 3 roky v bakalářském programu a 2 roky v navazujícím magisterském.

Pokud je přerušení schváleno, přestáváte být studentem školy. To znamená, že student musí odevzdat index a identifikační kartu, nemůže čerpat studentské výhody (slevy na dopravu, ubytování na koleji, stravování v menze) a musí sám platit zdravotní pojišťění.

Pro přerušení studia platí další omezení: v prvním semestru bakalářského či magisterského studia lze přerušit pouze ze zdravotních důvodů a přerušení není možné po ukončení zkouškového období nebo dokonce zpětně.


Diskuse pod článkem

Diskuse čtenářů iLISTu je neredigovaná a nemoderovaná. Redakce nenese odpovědnost za obsah jednotlivých příspěvků ani neručí za skutečnou identitu jejich autorů.

Datum Autor Titulek
20.01.06 12:09 Re: Co dělat, když chcete přerušit studium
20.01.06 17:16 Re: Co dělat, když chcete přerušit studium
24.01.06 18:40 Re: Co dělat, když chcete přerušit studium
21.01.06 03:58 Re: Co dělat, když chcete přerušit studium
06.02.08 13:36 Re: Co dělat, když chcete přerušit studium
08.01.10 17:08 my3gmobi http://www.my3gmobi.com
pátek 20.1.2006 12:09
"O přerušení studia se žádá na začátku semestru. Pouze ve výjimečných případech je možno podat žádost během semestru. Tu je však nutné doložit potřebnými doklady, nejčastěji lékařským potvrzením"...

Ja jsem prerusovala v DEVATEM tydnu semestru a nemusela jsem vubec nic dolozit, zadne potrvzeni, a nemela jsem s prerusenim nejmensi problem. Dle me studijni referentky lze prerusit az do desateho tydne semestru.
pátek 20.1.2006 17:16
Take sem prerusil a take sem nezadal na zacatku semestru. Jinak ten clanek je uplne o nicem, zadne informace neprinesl, nevim co tu dela. I skolni rad poskytne vic informaci.
úterý 24.1.2006 18:40
presne tak..autor ani nevi o cem pise... rekl bych, ze vetsina lidi prerusi behem semestru..
sobota 21.1.2006 3:58
Nevite nekdo, jaka je maximalni delka preruseni u doktorskeho studia? Rok? Dva?
středa 6.2.2008 13:36
Mám takový dojem, že článek je zkopčený ze stránek VŠE http://old.fph.vse.cz/studium/zvlastni_situace/preruseni.asp , autor se ani nenamáhal odstranit reference na nějaké studijní plány C a D, které patrně souvisí právě jen se studiem na VŠE
my3gmobi
pátek 8.1.2010 17:08
lebron james shoes
nike lebron shoes
lebron james shoes
nike lebron shoes
kobe bryant shoes
nike air max 2009
kobe bryant shoes
nikedunk shoes
nike sb dunk shoes
men's nikedunk shoes
women nike sb dunk shoes
nike sb shoes
men's nike shoes
mbt shoes
anti shoes
3G phone
3G mobile phone
my 3G mobile
my 3G phone
nokia phone
bluetooth adapters
bluetooth headsets
bluetooth car kit
Reklama

Přihlášení