Contact Club je tu i pro vás!

27. 10. 2002 | | Studentský život

Začal nový semestr – chodby, učebny, menza, knihovna i počítačové učebny jsou zase plné studentů. A mezi těmi studenty jsou nejen ti „domácí“, ale i „hosté“ – studenti, kteří přijeli studovat na VŠE na semestr nebo dva. Jak je můžete poznat? Nejspolehlivějším poznávacím znamením je, že spolu mluví anglicky, i když není hodina angličtiny.

Začal nový semestr – chodby, učebny, menza, knihovna i počítačové učebny jsou zase plné studentů. A mezi těmi studenty jsou nejen ti „domácí“, ale i „hosté“ – studenti, kteří přijeli studovat na VŠE na semestr nebo dva.

Jak je můžete poznat? Nejspolehlivějším poznávacím znamením je, že spolu mluví anglicky, i když není hodina angličtiny.

Jak se s nimi můžete poznat? Existuje několik způsobů – zapsat si předmět vyučovaný v cizím jazyce, přihlásit se do Buddy Systému nebo se zúčastnit nějaké akce Contact Clubu.

Na zapsání předmětu v cizím jazyce je už pozdě. Přihlášky do Buddy Systému budou přijímány také až později – a navíc se Buddy Systém soustředí hlavně na období příjezdů zahraničních studentů těsně před začátkem semestru. Takže co zbývá? Ano, správně: Contact Club.

Contact Club podporuje myšlenku Buddy Systému – překonávat bariéry daných neznalostí českého jazyka. Nelze zapomenout ani na další „bariéry“: Zahraniční studenti mají většinu předmětů společnou, na koleji bydlí také odděleni od českých studentů a jejich možnosti setkat se a seznámit se s námi a s naší kulturou jsou hodně omezené.

Contact Club je tady ale nejen pro zahraniční studenty. Chce tu být i pro vás. Nabízí vám možnost setkat se se zahraničními studenty i mimo území VŠE a při méně formálních příležitostech než jsou např. předměty skupiny cJA2. Contact Club organizuje výlety do měst, na hrady a zámky v okolí Prahy, výpravy na hokejová a fotbalová utkání, máme v plánu i sobotní odpoledne s volejbalem nebo basketbalem, návštěvu divadla i nějakou tu party.

Pokud se chcete setkat se zahraničními studenty, dozvědět se něco o nich, o jejich kultuře a pocvičit se v některém z cizích jazyků, které studujete na VŠE, musíte udělat první krok: sledovat informace na nástěnce mezi druhým a třetím patrem na hlavním schodišti Staré budovy a ještě lépe webové stránky http://www.volny.cz/contactclub. Když se tam objeví něco pro vás zajímavého, přijďte a zúčastněte se.

Těšm se, že se s vámi brzy setkám na nějaké akci Contact Clubu.

Helena Výborná
xvybh01@vse.cz

Mohlo by vás zajímat: