CTVS má po desetiletích důstojné sídlo

14. 11. 2005 | | Rozhovory, Sport

Nový školní rok zastihl Centrum tělesné výchovy a sportu (CTVS) ve víru stěhování do nového pracoviště. Přesto si jeho ředitel Miloš Pádivý našel čas na krátké povídání. O investicích, zabezpečování sportovních hodin a hlavně o spokojenosti s „bydlením v novém“.

Nový školní rok zastihl Centrum tělesné výchovy a sportu (CTVS) ve víru stěhování do nového pracoviště. Přesto si jeho ředitel Miloš Pádivý našel čas na krátké povídání. O investicích, zabezpečování sportovních hodin a hlavně o spokojenosti s „bydlením v novém“.

Scházíme se poprvé po stěhování CTVS do nových prostor nad žižkovskou menzou. Jak se Vám zde líbí?

To víte, že se nám tu moc líbí. Ono je to navíc za dvaapadesát let existence CTVS vůbec první sídlo, které má punc definitivnosti, to znamená není provizorní či pronajaté.

Přineslo stěhování krom důstojného kancelářského zázemí ještě něco?

Přineslo, je zde nová tělocvična a posilovna s kompletním zázemím. Přesunou se sem některé vhodné kurzy, pro něž jsme dosud museli prostory pronajímat. Jen tento přesun nám ušetří asi půl milionu korun ročně.

Zmínil jste rozpočet, jak je dimenzován a jak se vyvíjí?

Nelze si příliš stěžovat. Rozpočet je stabilní a na to, co nám ukládá status CTVS stačí. Jistě bychom uvítali jeho navýšení, ale při stávajícím množství a kvalitě výuky stačí.

Rozšiřování nabídky sportů to ale limituje.

Jistě. Byly zde návrhy a požadavky například na jezdectví, golf či squash. Zde prostě není ve finančních možnostech naší školy třeba ono jezdectví zabezpečit. Nejen finančně, ale ani odborně nejsme schopni tak specifický sport zabezpečit. Co se týče squashe, neosvědčil se.

Slibujete si nějakou změnu od nového rektora?

Myslím, že se nás změna na rektorském křesle příliš nedotkne. Počítám s tím, že se rozpočet ani spolupráce CTVS s vedením měnit nebude.

Jednou z investičních akcí je výstavba areálu na Třebešíně. Jak pokračuje?

Třebešínský areál je asi největší akce, kterou realizujeme. Jsem moc rád, že se nám podařilo získat souhlas Magistrátu hlavního města Prahy s odkupem pozemků a nyní je již celá akce ve stádiu přípravy stavby. Na třech tenisových kurtech již probíhá výuka, nafukovací halu máme zajištěnu, musíme ovšem zajistit rekonstrukci plynové přípojky. Do roku 2010 bychom rádi zprovoznili celý areál včetně víceúčelové haly a kurtu na beach volejbal.

Nicméně starosti s umístěním výuky má více kurzů. Třeba velmi populární fotbal odbývá své hodiny na škváře na Hájích. Přitom by asi nebyl takový problém zajistit lepší a bližší sportoviště.

Problém by to byl. Naše finanční možnosti jsou opravdu omezené, nicméně pokud by se podařilo sehnat vhodnější sportoviště za přijatelnou cenu, nebráníme se. Uznávám, že hrát na škváře v roce 2005 není již to pravé.

Uvažuje se o jiné formě zápisů na hodin – přes nějaký informační systém, tak jak se zapisují ostatní předměty?

Zcela jistě by to šlo a uvažujeme o tom. Je zde ovšem problém s rozdílnou výkonností studentů, což je v některých sportech obzvlášť zásadní. Zkoušeli jsme různé způsoby, jak sportovce rozdělit do adekvátních skupin, jenže oni se vždy řídili především svým rozvrhem. Proto tento způsob zápisu v některých sportech prostě nepůjde zavést.

Kolik studentů je letos zapsáno do výuky tělesné výchovy?

Tento semestr je to zhruba 1800, vypsali jsme kvůli tomu dalších pět kurzů.

Mohlo by vás zajímat: