Daruj krev na VŠE – již dnes a zítra

5. 12. 2006 | | Zprávy ze školy

V úterý 5. prosince na Jižním Městě a ve středu 6. prosince na Žižkově budou moci nejen studenti udělat dobrý skutek – darovat krev. Již třetí ročník akce Daruj krev na VŠE bude probíhat od 9 do 13 hodin, a to v úterý na Jižním Městě v zasedací místnosti v přízemí za bufetem, ve středu na Žižkově v prvním patře předsálí Nové auly.

V úterý 5. prosince na Jižním Městě a ve středu 6. prosince na Žižkově budou moci nejen studenti udělat dobrý skutek – darovat krev. Již třetí ročník akce Daruj krev na VŠE bude probíhat od 9 do 13 hodin, a to v úterý na Jižním Městě v zasedací místnosti v přízemí za bufetem, ve středu na Žižkově v prvním patře předsálí nové auly – vchod prvním patrem NB. Místo odběrů bude označeno, před vchodem do školy bude parkovat sanitka s označením \“Převoz krve\“, která na probíhající akci studenty upozorní.

Zdravotníci z transfuzního oddělení Ústřední vojenské nemocnice očekávají především ty, kteří ještě nikdy krev nedávali, ale svými čtyřmi deci mohou přispět i ostřílení veteráni transfúzních stanic. Dárci nemusí hladovět -jak bývá často mylně uváděno – jen by neměli od večera jíst tučná jídla. Nejlepší je dát si ráno před odběrem suché pečivo a hlavně vypít alespoň litr neslazených tekutin. Ideální je dodržovat vydatný pitný režim i den před odběrem – ovšem vystříhat se alkoholu.

Podobné dárcovské akce se konají na řadě univerzit jak u nás, tak i v zahraničí, odběr krve popularizuje také Český rozhlas při akci Daruj krev s Českým rozhlasem. U nás jej provádí střešovická Ústřední vojenská nemocnice, která je na mobilní odběr krve specializovaná. Akce probíhá pod záštitou rektora, prof. Ing. Richarda Hindlse, CSc. Více informací o darování krve lze nalézt např. na stránkách http://www.darujkrev.cz.

Mohlo by vás zajímat: