Objevil jsem lepší tahy, říká špičkový český šachista

11. 12. 2004 | | Rozhovory, Sport

Je rozhodnuto. Velmistr David Navara, teprve devatenáctiletý nejlepší český šachista, sice prohrává s desátým hráčem světa velmistrem Alexejem Širovem, ale nevěší hlavu. Okamžitě partii se svým soupeřem asi dvacet minut analyzuje a vzápětí poskytuje krátký rozhovor Studentskému listu. Během naší dvouminutové diskuze nás ještě stačí přerušit lovec podpisů.

Je rozhodnuto. Velmistr David Navara, teprve devatenáctiletý nejlepší český šachista, sice prohrává s desátým hráčem světa velmistrem Alexejem Širovem, ale nevěší hlavu. Okamžitě partii se svým soupeřem asi dvacet minut analyzuje a vzápětí poskytuje krátký rozhovor Studentskému listu. Během naší dvouminutové diskuze nás ještě stačí přerušit lovec podpisů. Navara dopoledne už hrál jedno utkání v české extralize. Jeho tým Mahrla sice celkově zvítězil, on ale prohrál s Tomášem Oralem.

Měl jsi obavy před zápasem se Širovem po dnešní prohře v lize?

Dva zápasy denně je těžké odehrát, a já bych to ani nechtěl. Ale tam šlo o to, že se hrálo s Opavou. Bylo to nejdůležitější utkání v extralize. Jinak bych tu extraligu nechal být.

Jsi zklamaný z té prohry, nebo si myslíš, že tě to spíš posunulo dál?

Prohra nikoho nepotěší, ale já jsem velmi rád, že se mnou velmistr Širov partii analyzoval. Možná jsem při té analýze vypadal trochu divně, ale to bylo tehdy, když se mi podařilo objevit lepší tah, který Širov neviděl.

Poslední otázka. Jsme Studentský list, tak se zeptám, co vlastně studuješ?

Studuji na Filozofické fakultě. Jsem v prvním semestru, obor logika. Studiu věnuji tak středně času, takže uvidíme. Snad to bude dobré.

Mohlo by vás zajímat: