Debata kandidátů nebo fakultní koncert FIS: týdenní přehled akcí

30. 9. 2018 | | Studentský život, Zprávy ze školy Pražský hrad

První říjnový týden s sebou přináší spoustu možností, co podniknout. Naučte se víc o umělé inteligenci, rozšiřte si vlastní knihovnu na výměně knih, o víkendu pak můžete zajít na punkový koncert na Žižkov.  A tradiční posvícenská jídla si nachystají  v sobotu v Břevnovském klášteře.

Pondělí 1. října

Český rozhlas Vltava slaví narozeniny a při té příležitosti pořádá oslavu na střeše Lucerny.  Jak je pro tuto stanici typické, v hlavní roli bude vážná hudba. Těšit se můžete například na vystoupení generálního ředitele České filharmonie Davida Marečka. Prostor bude ale i pro diskuze a pokřtění výstavy Kánon100. Vstup je zdarma, prostory ale nejsou velké, proto pořadatelé doporučují přijít dřív. Začátek je ve 12:30.

U příležitosti Mezinárodního dne seniorů si Městská knihovna na Mariánském náměstí nachystala promítání české komedie Limonádový Joe aneb Koňská opera. Vstupné se neplatí, přesto si lístky musíte vyzvednout na pokladně. Začátek je v 17:00.

Úterý 2. října

Jen pár dní před komunálními volbami si můžete od 17:00 přijít poslechnout debatu kandidátů na pražského primátora, kterou pořádá Spolek českých právníků Všehrd v prostorách Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Zúčastní se kandidáti z osmi nejsilnějších stran. Celou debatu povede Martin Veselovský  z DVTV.  Vstupné se neplatí a není třeba se předem registrovat.

Zájemce o robotiku a inteligentní automatizaci čeká v 18:00SB 335 přednáška od Studentského spolku 4FIS s názvem RPA- Robotické procesní  automatizace. Přednášející vše rovnou předvedou na názorných ukázkách a příkladech.  Na akci se nezapomeňte předem zaregistrovat.

Chcete začít podnikat a rádi byste k tomu využili xPORT Business Accelerator? Svůj nápad můžete představit na xPort Open House, kde rovnou zjistíte, co vám může program nabídnout, a jestli se pro váš nápad vůbec hodí. Založte si tým a přihlaste se tady.

Středa 3. října

Máte doma knihy, které vám jen zabírají místo v knihovně a nevíte co s nimi? Můžete je od devíti hodin ráno donést na smíchovskou pobočku Městské knihovny v Praze na tradiční výměnu knih. Přijít můžete, i pokud se nechcete žádného ze svých výtisků vzdát, ale jen si třeba rozšířit svou stávající sbírku.

Po prvním festivalu na jaře se znovu koná festival kapel čtvrté fakulty Fakultní koncert FIS. V klubu Nová Chmelnice od 20:00 zahrají Ebony, The Unis a Vypuštěné koupaliště.

Čtvrtek 4. října                               

Jak sehnat letenky po celém světě za ty nejvýhodnější ceny, o tom se dozvíte víc na přednášce Jirky Spolka ze zalet.si v Kavárně Dobrodruha v 18:30. Registrovat se můžete na tomto odkazu.

Další cestovatelskou přednášku, tentokrát o Mexiku, si nachystali členové Klubu cestovatelů. Dorazte v 19:45 do NB A.

Pátek 5. října

Od pátku do soboty na vás v Národním zemědělském muzeu čeká Biojarmark. Budete si moct dát něco k jídlu přímo na místě nebo si rovnou koupit zásoby ovoce, zeleniny a dalších výrobků domů, nebude chybět ani doprovodný program včetně promítání krátkých filmů s ekologickou tematikou. Navíc po oba dny bude i zbytek muzea přístupný pro veřejnost zdarma.

Pokud máte rádi francouzská vína, přijďte v pátek v 11:00 do Novoměstské radnice na trh s názvem Dny francouzských vín. Těšit se můžete na třicet vystavovatelů, kteří budou nabízet vína nejrůznějších druhů. Vstup je zdarma, zaplatíte tedy jen to, co vypijete.

Sobota 6. října

V prostorách Břevnovského kláštera vyvrcholí v sobotu 25. břevnovské vinobraní. Kromě spousty tradičního jídla a pití se budete moci podívat, jak se ve středověku vařilo pivo, nebo si ve staročeské řemeslné vesničce vyzkoušet některé z řemesel. Nachystaný je i hudební doprovod a ohňová show.

Neděle 7. října

Na hudební festival Street Happening of Karlín přijďte ve dvě hodiny odpoledne na Karlínské náměstí. Letošní rok se ponese ve znamení punku , zahrají Znouzecnost, Skafandr a další kapely. Součástí budou i workshopy DJingu nebo beatboxu. Celá akce je zdarma.

Mohlo by vás zajímat: