Den otevřených dveří, Václav Havel a koledy: týdenní přehled akcí

17. 12. 2017 | | Studentský život Staroměstské náměstí

Vánoce klepou na dveře a tentokrát s nimi přichází také zkouškové období. Týden před Vánocemi se ponese v duchu koled, zpívání Rybovy České mše Vánoční nebo vzpomínání na Václava Havla. Zájemci o studiu na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) se mohou přijít podívat do budovy v úterý, kde budou představeny všechny fakulty ekonomky.

Pondělí 18. prosince

Vzpomeňte si na Václava Havla, který nás před šesti lety opustil. Možností, jak zavzpomínat je několik: můžete chodit s vyhrnutými nohavicemi nebo přijít na akci s názvem Svíčka pro Václava Havla na Jungmannově náměstí.

Ekonom Tomáš Sedláček představí  téma JOB a převaha diktátu superega v kostele Panny Marie pod řetězem v Lázeňské ulici. Zájemci se mohou zamyslet spolu s ním nad dobrem, zlem, lidskými hodnotami, etikou a Bohem od 18 hodin. Vstup je dobrovolný.

Kdo se chce inspirovat, kam jet na letní dovolenou, může jít do Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí, kde od 19:30 cestovatel Karel Wolf prozradí, jak procestovat Island lowcost.

Úterý 19. prosince

V úterý se bude konat Den otevřených dveří všech fakult VŠE. Od 8:30 do odpoledních hodin se v atriu Rajské budovy budou moct nejen studenti středních škol přijít podívat do prostor ekonomky. Zájemci se mohou přímo od studentů a studentských organizací dozvědět informace o škole. Na stáncích a ve vyhrazených učebnách budou probíhat prezentace jednotlivých fakult VŠE. Účastníci se budou moc zúčastnit exkurze po kampusu školy, vyzkoušet si zkrácenou verzi přijímacích testů nanečisto nebo soutěžit o ceny.

Ve 13:40 se bude konat Vánoční zpívání koled v Bazénu, atriu Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

Středa 20. prosince

V předvánoční dílně v Plechárně se bude konat workshop výroby dřevěných a slaměných vánočních ozdob. Akce začíná v 16 hodin. Vstup je zdarma.

Spolek pomáhající neslyšícím Tichý svět a Akademické gymnázium Štěpánská pořádají od 18:00 v Bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě adventní koncert, který bude umělecky tlumočen do znakového jazyka.

Folk’n’rolloví The Rockoons zahrají od 20:00 v Carpe Diem. Kromě klasických spíše neznámých písní od Beatles a jejich vlastní tvorby mají pro návštěvníky připravené vánoční překvapení.

Čtvrtek 21. prosince

Pro milovníky folku se bude v kavárně Carpe Diem konat od 19:30 benefiční koncert na podporu Rádia Folk.

Milovníci swingu mohou zavítat do Café Jedna ve Veletržním paláci, kde proběhne Swingová vánočka.

Pátek a sobota 22. a 23. prosince

Od nakupování dárků na poslední chvíli si můžete odpočinout třeba zpěvem Rybovy České mše Vánoční. Ve 20:00 se bude zpívat v pátek v kavárně Mlýnská na Kampě. V sobotu si pak vánoční klasiku lze přijít zazpívat od 13 hodin do vstupní haly Hlavního nádraží.

Foto: autorka

Mohlo by vás zajímat: