Diskuze nad trendy a budoucností coworkingu proběhne on-line

18. 5. 2020 | | Nezařazené, Studentský život, Zprávy ze školy Coworking symposium

Katedra podnikání (KPO) Fakulty podnikohospodářské pořádá 27. května webinář Coworking Symposium 2020. Jedná se o půldenní konferenci o současných a nově vznikajících trendech coworkingového odvětví, která se kvůli koronavirové krizi přesune do on-line prostředí. Vystoupí na ní odborníci na téma coworkingu z České republiky, ale i z dalších koutů Evropy a světa.

V rámci Coworking Symposia budou klíčoví experti této problematiky společně diskutovat nad vyvíjejícími se trendy, možnostmi investování a budoucností v coworkingu. Podle Marka Orela, zahraničního akademického pracovníka působícího na KPO a organizátora akce, bude mezi hlavní probíraná témata patřit důležitost coworkingových a jiných prostorů s flexibilní pracovní dobou na lokální úrovni a současná koronavirová situace a postoj k ní.

Marko Orel přišel s myšlenkou zorganizovat symposium, které  původně mělo být završením výzkumného projektu na talent management v coworkingu, jehož je zakladatelem a koordinátorem. Dodal, že konference se původně měla konat v pražském HubHubu, ale kvůli koronaviru akci přesunuli s pomocí European Coworking Assembly on-line na Webinarjam software, kde mohou přivítat stovky hostů.

Organizátoři chtějí dostat problematiku mezi lidi a konferenci zpřístupnit všem. Proto se lze na akci přihlásit a následně se jí i zúčastnit zdarma. Celá akce bude probíhat v anglickém jazyce. Promluví mimo jiné Jeannine van der Linden z European Coworking Assembly, Johanna Voll, spoluzakladatelka The Coworking Library, Mike LaRosa, Viktoria Heinzel z University of Stuttgart, Claudia Manca z KTH Royal Institute of Technology, Robert Vlach a další.

 

Mohlo by vás zajímat: