Dokážeme žít bez sociálních sítí? Na to odpoví letošní New Media Inspiration

25. 1. 2017 | | Studentský život new media (1)

Umíte si dnes představit život bez Facebooku, Twitteru, Instagramu nebo Snapchatu? Jaké by to bylo, kdybychom se ve vteřině nemohli spojit s někým na druhém konci světa? Nebo kdybychom okamžitě nemohli sdílet s „přáteli“ fotku nebo video z právě probíhající dovolené?

Právě podobnými otázkami se bude zabývat v pořadí již šestá konference New Media Inspiration, která proběhne 18. února. A opět se na ni můžete těšit v prostorách Filozofické fakulty Unverzity Karlovy.

Hlavním tématem konference – jak již bylo nastíněno – je Život po Facebooku – tedy, jak moc nám sociální sítě vstupují do života, zkreslují realitu a co bychom dnes bez nich vůbec dělali.

Organizátoři po kouskách odkrývají program, který můžete příhodně sledovat jak na webu, tak i na Facebooku akce. Na konferenci vystoupí Jindřich Šídlo ze Seznamu.cz, který se bude zabývat otázkou, jak moc se média změnila s příchodem Facebooku.  Janek Rubeš ze Stream.cz bude mluvit o Aktivismu 2.0 a Hana Němečková z Forbes zase o „#Foodpornu“. Návštěvníci uslyší také příběhy těch, kteří se rozhodli z „online světa“ odejít.

Pro studenty jsou v první fázi „Early birds“ vstupenky za 350 korun pouze do 10. února. Na akci se lze registrovat zde.

Foto: archiv New Media Inspiration 2016

Mohlo by vás zajímat: