Dračí hlídka

2. 2. 2002 | | Názory

Ošuntělé budovy tisknoucí se k sobě jako by jim byla zima i v největším horku. Malá vesnička, městečko, kde žijí samí mladí a chytří se nachází uprostřed stověžaté matičky Prahy. Mladé a chytré ale hlídají zlí draci.

Ošuntělé budovy tisknoucí se k sobě jako by jim byla zima i v největším horku. Malá vesnička, městečko, kde žijí samí mladí a chytří se nachází uprostřed stověžaté matičky Prahy. Mladé a chytré ale hlídají zlí draci. „Kampak, pane? Kolejenku!“ zabručí drak, když se někdo pokusí bez ohlášení vniknout do jeho království.

V září letošního roku zaznamenala dračí rodinka další přírůstek. Snad proto, že je nový, snad z mladické nerozvážnosti, hlídá svá kuřátka obzvláště pečlivě. Nejvíce je to nepříjemné hladovcům, jež se chtějí rychle nakrmit. Drak vidí odcházet svoji oběť do obchůdku za mřížemi. Místo, aby byl rád, jak se mu pěkně vykrmuje, tak ještě zdržuje a kontroluje doklady.

Za mříže je všem nepovolaným vstup zakázán! „Tady máte jasně napsáno: Při vstupu do budovy bez vyzvání ukazujte kolejenku!“ Na argument, že dotyčná oběť je pouze v tričku a bez ponožek, šla si jen koupit něco k jídlu a z budovy vůbec neodešla, nereaguje. Kdyby raději hlídal opravdu nezvané hosty. Drak je také přímo alergický na kuřátka, která nechodí spát s mámou slepicí v osm hodin. Ba co víc, dlí do pozdních ranních hodin v podnicích nevalné pověsti a požívají tekutiny, jemu v pracovním procesu zakázané. Na tyto nešťastníky je pak obzvláště „milý“. Sobě vlastním přístupem jim „naznačuje“, že pokud nepůjdou okamžitě spát, tak prý bude zle.

Zcela logicky potom většina kuřátek volí vchod v druhé budově, kde sedí milejší a hodnější dráček hlídající svou potravu z cizích krajů (zahraniční studenty) a který tolik „neprudí“. Stačí na něj promluvit v této cizí kódované řeči a drak vzdává pokusy o identifikaci človíčků. Neví, jak by jim sdělil svůj požadavek.

Mohlo by vás zajímat: