Druhý srpnový týden bude ve stylu tance, beerpongu a letních kin

9. 8. 2020 | | Studentský život letní kino

Prázdniny jsou v plném proudu a nikdo z nás nechce sedět v těchto parných srpnových dnech doma. Přinášíme opět výběr akcí, kam zavítat v hlavním městě během nadcházejícího týdne. Letní večery můžete strávit v kině, tancováním nebo třeba se stand-upovými komiky.

Pondělí 10. 8.

Ti z vás, kteří pravidelně navštěvují klub El Mágico, vědí, že pondělky patří beerpongu. O prázdninách si Beerpong Championship připravil speciální edici pravidelného turnaje. Tentokrát se jedná o jedinečnou letní open-air akci v ERPET Centru na Smíchově. Nebudou chybět ani párty, DJs a bazén. Na facebooku lze dohledat vše o vstupném a přesném programu. Pool Party začíná už po obědě a v 15:00 startuje beerpong, který bude pokračovat až do večerních hodin.

Úterý 11. 8.

Milovníci stand-upu by neměli minout úterní představení známých aktérů z Na Stojáka. Ve Žlutých lázních se představí hned čtyři zvučná jména v čele s Vojtěchem Záveským aka Vojtaanem. Vstupné stojí 230,- a komediální večer začíná ve 20:00.

Manifesto Market na Smíchově zná snad každý jako místo nevšední gastronomie. Úterní večer ale bude věnován tančírně. Vstup je pro každého tanečního nadšence zdarma a celý taneční večer se koná od 19:00 do 21:00. Následující taneční „workshopy“ budou následovat i některé další úterky až do poloviny září.

Mnoho festivalů bylo během léta zrušeno, ale festival současného tance, divadla a moderního cirkusu KoresponDance se uskuteční v areálu barokní Invalidovny v pražském Karlíně. Během dne proběhne taneční workshop, a pokud máte taneční a pohybové nadání, můžete se zúčastnit i tanečního battlu pod taktovkou velmi známého nadaného tanečníka Kristiána Mensy. Vstupné je zdarma.

Středa 12. 8.

Již pravidelně lze letní večery strávit v letním kině před Crossem. Holešovický klub si připravil tentokrát kultovní český hororový thriller Spalovač mrtvol s Rudolfem Hrušinským v hlavní roli. Vstupné činí 100 korun a začíná se promítat ve 21:30.

Novější snímek si připravil studentský bar Le fakap v budově kolejí Hvězda na Praze 6. Po celé prázdniny si připravil tento bar letní scénu, kde úterní večer věnují silent letnímu kinu. Snímek Le Mans ’66 z roku 2019 je jeden z nejlépe hodnocených filmů vůbec a na tuto sportovně akční projekci se můžete těšit od 21:00.

Čtvrtek 13. 8.

I ve čtvrtek se koná letní kino pro veřejnost a tentokrát v Kasárnách Karlín. Promítání se dočká americké drama Gone Girl z roku 2014, který pojednává o zmizení ženy na výročí svatby. Letní kino se pořádá ve spolupráci s Velvyslanectvím USA a snímek poběží v původním znění s českými titulky. Celá akce začíná ve 20:30 a vstupné do areálu stojí 80 korun, jenž jde zakoupit i přes síť GoOut v předprodeji.

Online workshop o základech programování v Javascriptu si připravila společnost Green Fox Academy. Dvouhodinový úvodní kurz je zdarma a začíná v 18:00. Nepotřebujete žádné vstupní znalosti programování, takže je kurz opravdu pro každého. Pokud tedy upřednostňujete i nadále pouze online akce, neváhejte, kapacita je omezená.

Pátek 14. 8.

Za areálem VŠE se rozprostírají všem známé Riegrovy sady. Pátek (i sobota) bude patřit vinařům. Vínofest přináší mnoho vín z Čech, Moravy i celé Evropy k ochutnání. Vychutnat si tak můžete v krásném parku nesčetně vzorků a ochutnat i streetfood. Vstupné je volné a sklenku lze u vstupu do areálu zakoupit za 100 korun.

Sobota 15. 8.

Známý jazzový podnik Jazz Dock otevírá střechu společně s hudebním vystoupením. Série koncertů „Jazz on the roof“ v sobotu v 16 hodin a pokračuje komorním koncertem uskupení Petr Beneš Trio. Letní atmosféru můžete nasát za zvuku jazzu u řeky Vltavy zcela zdarma.

Vládní budovy, vily a paláce se neotevírají příliš často. Epidemiologická situace se ale zlepšuje a každý měsíc tak lze navštívit Lichtenštejnský palác na pražské Kampě z 18. století. Den otevřených dveří připadá na sobotu a podívat se do prostor tohoto architektonického skvostu můžete během celého dne od 9 do 17 hodin. Během prohlídky budou dodrženy všechna hygienická opatření a nařízení vlády.

Foto: unsplash.com

Mohlo by vás zajímat: