Vážení a milí čtenáři!

25. 3. 2008 | | Názory

Informační společnost je aktuální téma. Informace se stala plnohodnotným aktivem, ohledně kterého ekonomické subjekty spekulují, kolik peněžních prostředků na ně vynaložit, aby to bylo efektivní.

Obsah březnového čísla pod článkem

Informační společnost je aktuální téma. Informace se stala plnohodnotným aktivem, ohledně kterého ekonomické subjekty spekulují, kolik peněžních prostředků na ně vynaložit, aby to bylo efektivní.

Dávno pryč je ideál renesančního člověka, všeználka, který se obratně dokáže pohybovat ve všech dovednostech a znalostech, které lidstvo má. Dnes by takový člověk musel nevyhnutelně špatně skončit, případně skočit.

Do tohoto světa vstupují různí prostředníci, nejviditelněji různé noviny, časopisy, internet, televize a jiná média, která se malému českému člověku snaží pomoci s orientací v tom velkém přeplněném informačním světě. Někdo mi nedávno říkal, že ten, kdo nečte noviny (nebo jakékoli jiné médium, z kterého se dá vysledovat denní dění ve světě), je neinformovaný. Ten, kdo se o okolní dění zajímá a noviny čte, je na to přirozeně lépe a je pouze dezinformovaný (snaha o překlad z angličtiny).

Jako není věc, o které by nebylo popsáno spousta metrů papíru, také je jasným pravidlem, že zadarmo ani kuře nehrabe. Proto je vítanou možností nabídka elektronických informačních zdrojů i knihovny, ve kterých se dostáváme ke zlomku vědomostí lidstva, který nám může být prospěšný v tom, abychom se zorientovali při studiu na VŠE. Doufám, že vám naše téma představí to, o čem možná nevíte, a bude dále k užitku.

Pěkný začátek jara

Obsah březnového Studenstského listu

-Téma měsíce: informační zdroje
-Kolik menz nám bude na Žižkově vařit a jak si stojí Sodexho?
-Kariéra může katapultovat platy i na šestimístná čísla
-Nový informační systém se blíží
-Vladímira Dvořáková představí svůj názor na prezidentskou volbu
-Rozhovor s handicapovanými studenty
-Bankovní poplatky mají svou soutěž, který vyhrát tento rok?
-Studenti VŠE navrhují bankám zelené projekty
-Historie burzovních krachů
-Další ekonomika, kariéra, sport, kultura i křížovka a sudoku pro volný čas

Příjemné čtení!

Mohlo by vás zajímat: