Editorial: Duben 2005

29. 3. 2005 | | Názory

Je nám fuk, jestli v jogurtu preferujete rozmixované jahody před celými nebo jestli máte rádi makroekonomii. Potřebujeme zpětnou vazbu k naší práci. Studentským evergreenem jsou nejen otázky anketní, ale i existenční typu Dostanu započteno? A co takhle otázky potlachové?

Holky a kluci!

Trochu otřepaně se říká „Duben – ještě tam budem.“ Já jsem si naopak v roce 1984 řekla, že v dubnu už tam teda rozhodně nebudu, a narodila se pár dní před koncem března. Váhám, zda tehdy začal můj život nebo jen další sled otázek a odpovědí. „A copak je tohle? No to je přece ovečka, pase se na travičce. Jakoupak barvu má travička?“ Dnes otázka k pousmání, na rozdíl od jiných: „Jak se změní celková domácí spotřeba v reálných cenách za předpokladu fungování keynesiánského mechanismu, pokud export…“ Je titul jen několik stovek či tisíců správně zodpovězených otázek? Ani kámoš discman si vyzvídání neodpustí. Prý jestli vím, jak zní toreadorská otázka, ptá se otáčeje cédéčkem Tatabojs.

Je nám fuk, jestli v jogurtu preferujete rozmixované jahody před celými nebo jestli máte rádi makroekonomii (to by tuším ráda věděla škola, ale neptá se zrovna šikovně). Potřebujeme zpětnou vazbu k naší práci. Víme, že ankety jsou věc ošemetná; přesto jsme se pustili na čvachtající jarně rozbředlou půdu a po vášnivých debatách za sebou táhneme do dubnového boje anketu. Doufám, že za správný konec.

Studentským evergreenem jsou nejen otázky anketní, ale i existenční typu Mám si ho/jí dát? Dostanu započteno? Pro mnohé je odpovědí Borec – bezpochyby kontroverzní fenomén školy. I toho jsme se vyptávali.

A co takhle otázky potlachové? Pár takových jsem po poslední přednášce naťukala do wordu, nechala vyjet z tiskárny rovnou do baťůžku a vzala tramvají na výlet do sídla televize Prima za panem GeŘe.

Není už těch otázek trochu příliš? Je, taky mám ten pocit. Slibuju, že dubnový editoriál bude končit tečkou. Co víc, tečkou za správnou odpovědí, vzácným to artiklem dneška. Nuže: Býk či nebýk.

Zuzana Šenoltová
šéfredaktorka

Mohlo by vás zajímat: