Editorial: Říjen 2005

18. 10. 2005 | | Názory

V posledních dnech hodně vídáme jiné přívětivé tváře. Veselá čtyřka, co si říká kandidáti na rektora. Do jednoho se prezentují jako laskaví, rozhodní, organizačně talentovaní a vizí obdaření lidé. Nezbývá mi, než věřit, že ten/ta, kdo bude příští tři roky udávat tempo, nesdílí s podzimem sklon k přetvářce. Akce „nový rektor“ je věc veliká. Vědí to i diskutující na iLISTu. Pod článkem s touto tematikou se rozvášnili dokonce o něco více, než u článku o zdražení jídla v menze.

Holky a kluci!

Podzim se mezi nás šikovně, skoro nepozorovaně vetřel, a aby nás hned zkraje nevytočil, předvádí zatím svou přívětivou tvář. Už teď se ale těší, jak nám pleskne do tváře pořádnou plískanici, olepí nám boty hnusným listím a nechá nás prokřehnout na opuštěné tramvajové zastávce.

V posledních dnech hodně vídáme jiné přívětivé tváře. Veselá čtyřka, co si říká kandidáti na rektora. Do jednoho se prezentují jako laskaví, rozhodní, organizačně talentovaní a vizí obdaření lidé. Nezbývá mi, než věřit, že ten/ta, kdo bude příští tři roky udávat tempo, nesdílí s podzimem sklon k přetvářce.

Akce „nový rektor“ je věc veliká. Vědí to i diskutující na iLISTu. Pod článkem s touto tematikou se rozvášnili dokonce o něco více, než u článku o zdražení jídla v menze (aktuální stav: rektor poráží menzu 46:40). Budoucnost školy vás jak vidno opravdu zajímá. Připravili jsme tedy novou rubriku Jak to vidí…, v které chceme s tímto tématem oslovovat osobnosti akademického života, kteří by se do diskuze na iLISTu hned tak nezapojili.

Co se vám vybaví, když se řekne „kolos“? Já si představím obrovské železné monstrum – něco mezi tankem a mrakodrapem. Kandidáti tak označili naši alma mater. Můžu být hrdá, že jsem jeho nepatrnou součástí? Může být vůbec někdo hrdý?

Nevím, já jsem v poslední době hrdá třeba na to, že jsem ve virtuálním boji s novou generací informačního systému ukořistila pár kreditů a mám tedy vůbec co studovat. Ta pravá akademická hrdost zřejmě přijde s novým rektorem, který záhy začne realizovat všechny své ambiciózní plány. Jedno je jisté – atmosféra ve škole bude příjemná. To totiž slibují všichni. Kdo ví, třeba vítěze voleb uvidíme rozprašovat po chodbách záchodový osvěžovač vzduchu. Kdo ví, třeba budeme všichni vonět po fialkách.

Zuzana Šenoltová
šéfredaktorka

Mohlo by vás zajímat: