Ekonomka bude již po několikáté hledat talent. Týdenní přehled akcí

11. 11. 2018 | | Studentský život VŠE_TALENT

Devátý týden školy bude opět nabitý zajímavými událostmi. Tou největší bude samozřejmě semifinále soutěže VŠE Hledá Talent. Ti z vás, kteří rádi pomáhají, se mohou tento týden registrovat jako dárci kostní dřeně a stát se tak O kapku lepšími studenty. Cestovatelé se můžou těšit na přednášky o Jižní Americe a Arménii, sportovci na hokej od HC Ekonom a milovníci kultury na Noc divadel, festival Rock4Students nebo výstavu na Barrandovských terasách. Více se dočtete v následujícím přehledu.

Pondělí 12. listopadu

Přijďte nahlédnout do světa investování do nemovitostí. Cesta úspěšných zve studenty na přednášku Petra Nováka Jak investovat do nemovitostí. Přednáška proběhne v místnosti RB 212 od 19:30. Na akci je nutné se registrovat.

Kdo nemá zájem o investice do nemovitostí, může se v klubu El Mágico na Jižáku pobavit a zahrát si Beer Pong Movember Edition. Registrace možná na tomto odkaze.

Úterý 13. listopadu

V úterý vás zve HC Ekonom do Malé sportovní haly na Holešovickém výstavišti na zápas proti Hockey Sport Shop. Utkání začíná v 21:45.

Kdo má radši hudbu může navštívit Rock Café Prague na Národní třídě, kde od 18:30 do ranních hodin proběhne 6. ročník festivalu Rock4Students, na kterém zahrají například výherci Majáles Contestu 2018 – Sirkyskon.

Od 18:00 bude ve Venclovského aule probíhat přednáška zástupců Nadačního fondu Kapky naděje, dozvíte se něco o historii nebo jak probíhá spolupráce s Registrem dárců kostní dřeně. Pokud vás přednáška zaujme a chcete být součástí O kapku lepší student, přijďte i ve čtvrtek.

Středa 14. listopadu

V tento den si každoročně připomínáme Světový den diabetu, Pochody proti diabetu organizuje nadace World Diabetes Foundation za podpory společnosti Novo Nordisk po celém světě, v Praze proběhne od 11:30, začátek bude u stanu před poliklinikou na Karlově náměstí.

Čtvrtek 15. listopadu

Od 19:00 proběhne ve Venclovského aule semifinále soutěže VŠE Hledá Talent.  V průběhu večera proběhne i finále soutěže sportovec VŠE.

Do Likešovy auly si od 19:45 můžete přijít poslechnout dva studenty, jak strávili své léto. Tři měsíce v Jižní Americe – Od Karibiku až po Machu Picchu, na tuto událost vás zve Klub cestovatelů VŠE.

Na úterní přednášku Nadačního fundu Kapky naděje navazuje akce O kapku lepší student. Konat se bude v zasedačce rektorky VŠE, kdy od 8 do 16 hodin se můžete stát dárcem krvetvorných buněk.

Pátek 16. listopadu

V Barrandovských ateliérech probíhá výstava výstavu kostýmů a fotografií z filmů, které slaví výročí od svého vzniku. Jsou to například filmy Rozmarné léto nebo Adéla ještě nevečeřela. To a mnohé další můžete vidět ve výstavním prostoru Filmpoint.

Sobota 17. listopadu

V sobotu se můžete těšit na Noc divadel. Letošní termín vychází symbolicky na 17. listopadu, což určilo téma ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce. Navštívit můžete například divadlo Na Vinohradech nebo některé z Městských divadel pražských a mnoho dalších.

Na Ministerstvu dopravy si pro vás připravili Den otevřených dveří, který proběhne od 10 do 16 hodin. Prohlídka zahrnuje například reprezentační místnost ministra dopravy, prostory bývalého bytu Gustáva Husáka nebo unikátní podzemní kryt s artefakty z dob komunismu.

Neděle 18. listopadu

Tentokrát si zahraje HC Ekonom na Zimním stadionu Kobra proti HC Petrohrad. Přijďte podpořit naše hokejisty. Utkání začíná ve 20:45.

Pokud by se někdo rád dozvěděl něco o kultuře, zvycích nebo jiných zajímavostech v Arménii, měl by zavítat do Kavárny dobrodruha, kde bude mít od 18:00 přednášku Grant Avakjan: Arménie – návrat do země ve stínu Araratu.

Foto: archiv iListu

Mohlo by vás zajímat: