El Puerto

11. 8. 2005 | | Nezařazené

Chcete-li se občerstvit co nejblíže od školy, máte další možnost. Na jaře otevřená restaurace El Puerto se nachází 300 metrů od školy, stačí překonat krátké stoupání a zahnout do první ulice vlevo. Španělský název, jehož český překlad zní přístav, slibuje ledacos. Sliby však zůstávají z velké části nenaplněny.

El Puerto
Vlkova 12, Praha 3

Chcete-li se občerstvit co nejblíže od školy, máte další možnost. Na jaře otevřená restaurace El Puerto se nachází 300 metrů od školy, stačí překonat krátké stoupání a zahnout do první ulice vlevo.

Španělský název, jehož český překlad zní přístav, slibuje ledacos. Sliby však zůstávají z velké části nenaplněny. S přístavem nemá restaurace společného snad vůbec nic a se Španělskem tak možná název. Po vstupu spatříte klasický lokál na žižkovské poměry lepší restaurace. Na pravé straně bar, všude jinde malé stolečky, které naštěstí není problém srazit a vytvořit sezení pro početnější skupinu. Celý podnik je pojat spíše v modernějším a strohém stylu. Jediné, co vás možná zaujme, je letecká turbína nad barem. Vypadá docela zajímavě, jen mi není jasné, jakou má spojitost s přístavem.

El Puerto

Nejsme tu ale jenom proto, abychom okoukávali interiér, proto hurá do jídla a pití. Jídelní lístek překvapí hlavně tím, jak málo je obsáhlý. Na výběr je pouze pár minutek, těstoviny na několik způsobů a zapékané bagety. Ceny jsou na žižkovské poměry nadsazené, hlavně u minutek. Těstoviny penne s trochou kuřecího masa za 90 korun se však ještě dají finančně zvládnout a celkem jsme si na nich pochutnali. S nabídkou nápojů jsou na tom podobně. Gambáč za 22 a Plzeň za 28 standardní kvality doplňuje neveliký sortiment nealka a lihovin. Sicilská káva možná naláká, zklamalo nás však chutí, alespoň v provedené Latté, které jsme si dali, a které ani nevypadalo jako Latté. Obsluha tu není špatná a pokud zrovna nesedí na baru společně s kuchařem, ochotně vám donese, co si poručíte.

El Puerto sice není žádný „pajzl“, do paměti se vám ale asi nezaryje. Na otázku „kam dnes zajdem“ se vám jako první možnost asi nevybaví.

Mohlo by vás zajímat: