Erasmus může být nejlepší i nic moc zážitek. Více si přečtěte v novém iListu

2. 12. 2015 | | Studentský život, Zprávy ze školy Titulka prosinec 2015

Zkoušky a testy se blíží, seminárky mají deadline a my vydáváme přesto – a snad i proto – další číslo iListu, které vám má být v těchto náročných dnech příjemným a inspirativním odpočinkem.

Hlavním tématem jsou výjezdy do zahraničí. Věříme, že se dozvíte, co vás o studijních i pracovních výjezdech zajímá. Navíc na vás čekají i články s jinými, ne však méně zajímavými tématy. Tak si nezapomeňte koupit výtisk, prodávat budeme na našem stánku mezi menzami v RB od příštího pondělí.

Chystáte se vyjet na Erasmus nebo jiný výměnný program? Pro vás Tonda připravil přehledného průvodce studiem v zahraničí. Elena psala o změnách výjezdů pro bakalářské studium, podmínky pro studium za hranicemi pro magisterské studium v článku shrnula Alice. Student, který jel na Erasmus do Mnichova, a studentka, co absolvovala stáž na EXPO v Miláně, nám prozradili své dojmy, veskrze pozitivní. Terka vynachválila svou zkušenost z Erasmu v Litvě, Lýdia všem zase doporučuje stáže vypisované Fakultou mezinárodních vztahů.

V iListu jsme se však zaměřili i na to, že ne každá zkušenost se studiem či prací v zahraničí musí být kladná. Student FMV Lukáš Lukačovič v rozhovoru řekl, že ani studium samotné, ani mezinárodní kolektiv nebyly zdaleka takové, jaké si před odjezdem na Erasmus v Dánsku představoval. Studentka první fakulty Olga Babyčová zase argumentovala, proč na Erasmus ani jiný program jet nechce. Absolvent VŠE se v komentáři zamýšlí, jestli Erasmus není jen jedna velká party, která ke skvělé studijní zkušenosti až tolik nepřispívá.

Taušer

Kromě výjezdů do ciziny si v novém iListu můžete přečíst třeba rozhovor Týny s nově zvoleným děkanem FMV Josefem Taušerem, který by rád změnil vnímání poslání fakulty, posílil jazykovou výuku i vědu a výzkum na ní. Od Hedviky Pajerové se Verča dozvěděla, jak je těžký i skvělý pole dance.

archiv Hedviky Pajerové

A kdo bude chtít úplný oddech, přečtěte si recenzi na knihu Michala Viewegha Biomanžel nebo se inspirujte v kalendáři akcí, kam jít za kulturou.

Těšíme se na vás v týdnu od pondělí 7. prosince!

ČTĚTE TAKÉ:

Nalaďte se na květinový ples a soutěžte s iListem

Co mě naučil iList? Nebát se zeptat

Milí čtenáři, zkuste něco nového a pojďte psát pro iList

Mohlo by vás zajímat: