Festival burgrů a první republika na Žižkově. Týdenní přehled akcí

2. 9. 2018 | | Studentský život burger

První zářijový týden se bude nést na vlně první republiky. Pokud ale mnulost není nic pro vás, určitě oceníte Festival vědy. Budete mít také možnost zažít atmosféru cestování po Evropě a vzdát hold jednomu z velikánů české klasické hudební tvorby. Týden vyvrcholí oslavou milovníků masa a burgerů, festivalem Burgerfest.

Úterý 4.9.

Pokud toužíte zažít atmosféru Londýna v srdci Prahy, přijďte se svézt doubledeckerem napříč Karlínem. Až do středy bude od 9 do 18 bude ze své hlavní zastávky Křižíkova zdarma vyrážet londýnský červený autobus napříč ulicemi Karlínu.

Středa 5.9.

Zajímá vás, jak se žilo na Žižkově na podzim roku 1918? Přijďte do  „Hospody u vystřelenýho oka“ a ochutnejte pokrmy pražských hospod z roku 1918. Čeká na vás také dobová módní prohlídka, ukázky řemeslníků a vojáků a celé to doplní úryvky z Haškova Švejka. Chybět nebude ani hudební doprovod.

Pokud se po výletě do minulosti zatoužíte podívat také do budoucnosti, navštivte Festival vědy na Kulaťáku. Vysoké školy, vědecké a volnočasové instituce promění kulaťák v Dejvicích na obří laboratoř. Akce se bude konat od 8:30 do 18:00.

Čtvrtek 6.9.

To, že i holka může cestovat bez obav sama stopem a mnohem více, se dozvíte od 19:00Kavárně dobrodruha během přednášky Jak stopovat sama po Evropě“. Přednášející Bára Hübshová vám povypráví o své dobrodružné cestě na sluneční Balkán.

Pátek 7.9.

Blíží se 11. ročník mezinárodního hudebního festivalu klasické hudby Dvořákova Praha“. Představí se na něm světové špičky mezi sólisty, dirigenty, orchestry i komorní soubory. Nejvíce koncertů se uskuteční v Rudolfinu, některé z koncertů však bude hostit i Anežský klášter.

Pokud vás zaujal život na Žižkově za první republiky, nenechte si ujít ani další z akcí městské části Prahy 3, a to výstavu fotografií s názvem My, národ československý…. Konat se bude až do 30. listopaduAtriu Žižkov a zaměřena bude na obyvatele Žižkova. Vstup je zdarma.

Sobota 8.9.

Po roce je tady opět největší česká slavnost milovníků masa, burgrov a BBQ: Burgerfest 2018“. Na Výstavišti Holešovice se vám během celého víkendu představí to nejlepší z české i zahraniční burgrárske food scény, grillshow v podání světových šéfkuchařů a BBQ Pit Boys a samozřejmě bohatý hudební program.

Foto: lidovky.cz

Mohlo by vás zajímat: