Festival portugalské kuchyně nebo jóga: týdenní přehled akcí

16. 6. 2019 | | Studentský život koncert3

Prázdniny se nezastavitelně blíží a nejen na studenty čeká v nadcházejícím týdnu mnoho kulturních, sportovních či vzdělávacích akcí. Ve středu můžete například na pěší zóně Anděl poznat trochu portugalské kultury a naplnit si žaludek tamějšími specialitami. A pokud jste ze všech zkoušek unavení, přijďte v sobotu do Malešického parku, kde můžete pomocí jógy revitalizovat své tělo i mysl.

Pondělí 17. Června

Milovníci kinematografie si určitě přijdou na své při zahájení dvanácté sezóny pojízdného letního kina Kinobus. Na první letošní promítání, tentokrát v Klánovicích, si organizátoři vybrali český film Lovení. Promítání začíná vždy mezi 20:30 a 21:45. Vstupné je zdarma a poslední promítání proběhne 5. 8.

Pokud vás láká spíš malebný výhled na Prahu až do října si ho můžete vychutnat ze střechy Lucerny, vždy každé pondělí, sobotu a neděli od 15:00 do setmění. Vstup vás vyjde na stovku.

Středa 19. června

Na Pěší zóně Anděl na vás čeká od osmi ráno do osmi večer akce Zažij Portugalsko, která představí portugalské delikatesy jako jsou například cataplana, francesinha či caldo verde. Zapít je pak můžete dobrým portugalským vínem, které také nebude chybět.

Pátek 21. června

Zajímáte se o technologie a pokrok v oblasti vědy? Chcete si udělat představu, v jakém asi světě budou žít naši potomci? Pak přijďte na Slavnostní zahájení futuristického festivalu New Energy Fest, který pro vás připravuje Smíchov EXPO, a poznejte svět zítřka. V sobotu i v neděli si užijete spoustu přednášek, workshopů nebo soutěží, které festival nabídne. Vstupné je zdarma.

Sobota 22. června

V sobotu se v Malešickém parku v rámci projektu Aktivní Desítka koná od 12:00 do 17:00 Den jógy. Program je více než nabitý. Osvěžte tedy vlastní mysl a naplňte tělo energií na léto. Akce je zdarma a počasí je zaručeno.

Neděle 23. června

Druhý ze tří koncertů klasické hudby v Trojském pivovaru, společně nesoucích název XIV. ročník hudebních procházek, se uskuteční v neděli od 15:00. Tentokrát zahraje soubor Musica Sprituale a vstup na akci je zdarma.

Mohlo by vás zajímat: