FIS spouští další akademii, tentokrát na WordPress

19. 2. 2018 | | Zprávy ze školy 4FIS_workshop

Vzdělávání studentů nad rámec studia pokračuje na Fakultě informatiky a statistiky (FIS). Kromě Data Science and Business Intelligence Academy VŠE pořádá fakulta společně se spolkem 4FIS WordPress Academy powered by Brilo. Celý program se skládá ze šesti bloků. Absolventi akademie získají kromě znalostí také certifikát.

Studenti, kteří pracují ve WordPressu, mají možnost své znalosti získané ze základních kurzů prohloubit. Od konce měsíce se otevírá na čtvrté fakultě další akademie. „Přihlásit se do ni mohou všichni studenti, kteří úspěšně absolvovali předmět Web 2.0, kde se ve WordPressu pracuje, nebo Webové technologie, během kterých se kóduje,“ přibližuje Adam Dolejš, organizátor akademie a předseda studentského spolku 4FIS.

Oba předměty mohou studenti absolvovat v rámci volitelných předmětů. V letním semestru je akce otevřená pouze pro studenty, v zimním semestru také pro veřejnost. Zájemci za účast v akademii zaplatí okolo pěti tisíc korun. „Tuto částku si může dovolit zaplatit i student. Investice do akademie se každému vrátí,“ myslí si Dolejš.

Každý by se měl naučit udělat šablonu na zakázku

Kurz je rozdělen do šesti bloků, každý potrvá tři a půl hodiny. Z firmy Brilo přijdou odborníci, kteří výuku povedou. Účastník se naučí Front end, tedy jak stránka vypadá, vývoj WordPressové šablony, nejpoužívanější pluginy, bezpečnost a výkon serveru. „Student po absolvování zvládne udělat šablonu na zakázku od začátku do konce. Kromě toho bude umět vyřešit zabezpečení serveru, propojení platební brány nebo e-mailů,“ vyjmenovává Adam Dolejš.

Účastníci každou hodinu dostanou domácí úkol, který bude součástí akademické práce. Tu na konci akademie ohodnotí zástupci ze společnosti Brilo. Nejlepší z nich budou věcně odměny. Každý účastník získá certifikát o absolvování, kredity si ale studenti neodnesou.

Akademie začíná 28. února v 17 hodin v NB 468. Zájemci se mohou přihlašovat do 21. února, poté je bude čekat výběrové řízení. Přijato bude patnáct účastníků. Organizátoři akademii chtějí během následujícího roku rozšířit po celé České republice.

Foto: archiv 4FIS

Mohlo by vás zajímat: