Fischer bude i nadále děkanem FIS, Martínez z FPH získal prestižní certifikát

26. 1. 2022 | | Zprávy ze školy Budova, VŠE, Žižkov, škola (1)

Co se událo na Vysoké škole ekonomické (VŠE) v lednu? Kromě falešně nahlášených bomb došlo například k volbě děkana Fakulty informatiky a statistiky (FIS). Ve funkci setrvá dosavadní děkan Jakub Fischer. Také na Fakultě podnikohospodářské (FPH) se slavilo, Felipe Martínez získal Lean Six Sigma Black Belt a dosáhl tak nejvyšší možné certifikace v dané oblasti.

Profesor Fischer bude i v druhém funkčním období pokračovat ve vedení čtvrté fakulty, jednomyslně o tom rozhodl Akademický senát 19. ledna. Dostal tak sedmnáct souhlasných hlasů a do funkce, kterou bude zastávat až do roku 2026, ho oficiálně jmenuje rektorka Hana Machková 1. března. Na pozici děkana FIS působí již od roku 2018, předtím byl od roku 2010 prorektorem VŠE pro strategii.

Doktor Martínez z FPH, který působí na Katedře managementu, získal prestižní mezinárodně uznávaný certifikát Lean Six Sigma Black Belt, tedy jeho nejvyšší možnou úroveň. Absolvování tohoto programu zaručuje, že daný člověk řídí rozsáhlé procesně-zlepšovací projekty napříč společností a během toho dosahuje podstatných změn ve firemních procesech. Martínez na škole vyučuje Lean Management.

Foto: Vysoká škola ekonomická

Mohlo by vás zajímat: