FMV svým absolventům odpustí přijímačky do magisterského studia

15. 4. 2020 | | Zprávy ze školy test, studium, přijímačky, přijímací zkoušky

Zájemci o navazující studium Fakulty mezinárodních vztahů mají o starost méně. Těm, kteří letos končí bakaláře a plánují na fakultě pokračovat, vedení kvůli mimořádné situaci s pandemií koronaviru odpustí přijímací zkoušky. Fakulta o tom v úterý studenty vyšších ročníků bakalářského studia informovala e-mailem a na intranetu.

O odpuštění přijímacího řízení pro současné studenty posledního ročníku bakaláře se zasadil dodatek k opatření 8/2019, které se zabývá prominutím přijímacích zkoušek. V úterý ho podepsal děkan FMV Josef Taušer.

Není překvapivé, že rozhodnutí úzce souvisí s aktuálním nouzovým stavem ohledně onemocnění COVID-19. Fakulta krok vysvětluje tím, že doufá, že se díky opatření „alespoň částečně zmírní nejistoty spojené se závěrem toho akademického roku”.  Zároveň apeluje na studenty, aby s podáváním přihlášek neotáleli a přihlásili se co nejdříve.

Přihlášení studenti budou přijati automaticky bez ohledu na průměr, počet přidaných kreditů nebo délku studia. Výjimkou je program Mezinárodní studia a diplomacie, na který bude kvůli omezené kapacitě vybráno pouze 55 uchazečů, právě podle prospěchu. Ostatní budou přijati na obor Evropská ekonomická integrace.

Opatření samozřejmě potěšilo studenty. „Hodně mile mě to překvapilo. Jsem ráda, že mám aspoň o jednu starost míň,“ řekla iListu jedna ze studentek oboru Mezinárodní obor, ve kterém v září hodlá pokračovat dál.

Změna se však vztahuje jenom na ty, kteří už na druhé fakultě studují. Zájemci z jiných fakult nebo dokonce škol budou muset složit zkoušku tradičním způsobem, přijímačky formou elektronického testu je čekají 25. června.

Foto: Unsplash, Green Chameleon

Mohlo by vás zajímat: